2022 Dünya Kupasında Kullanılacak Stadyumlar

2022 Dünya Kupasında Kullanılacak Stadyumlar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 Dünya Kupasında kullanılacak stadyumlar oldukça ihtişamlı görünüme sahip. 2022 FIFA Dünya Kupası, kasım ve aralık aylarında çeşitli maçlara sahne olacak. Bu nedenle birçok kişi Dünya Kupası ile ilgili birçok konuyu merak ediyor. Bu konulardan biri de stadyumlar. Dünya Kupası’nın heyecanının yaşanacağı bu alanlar, ihtişamlı görünümleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Khalifa Uluslararası Stadyumu, 974 Stadyumu, Al Thumama Stadyumu; Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak stadyumlardan sadece birkaçı.

İşte 2022 Dünya Kupası’nda kullanılacak 5 stadyum!

Khalifa Uluslararası Stadyumu

Khalifa Uluslararası Stadyumu
Khalifa Uluslararası Stadyumu

2022 FIFA Dünya Kupası stadyumları içerisinde yer alan Khalifa Uluslararası Stadyumu, Katar’ın başkenti Doha’da bulunuyor. Atletizm müsabakalarına da ev sahipliği yapan stadyumda daha çok futbol maçlarının oynandığı bilinmektedir. Doğal çim zemine sahip olan stadyum, oldukça ihtişamlı bir görünüme sahip. 2022 Dünya Kupası’nda kullanılacak stadyumlar içerisinde yer alan Khalifa Uluslararası Stadyumu, 45.416 kişilik bir kapasiteye sahip. Kupa dahilinde A, B, E, F grup maçlarının yanı sıra son 16 tur ve üçüncülük maçlarının da burada oynanacağı bilinmektedir. Stadyumda 2019 Kulüpler Dünya Kupası finali oynanmıştır. Bunun yanı sıra pek çok önemli maça da ev sahipliği yapmıştır.

Al Janoub Stadyumu

Al Janoub Stadyumu
Al Janoub Stadyumu

2022 Dünya Kupası’nda kullanılacak stadyumlar içerisinde yer alan Al Janoub Stadyumu, katarın Al-Wakrah şehrinde yer alıyor. 40.000 kişilik kapasiteye sahiptir ve oldukça geniş bir stadyum olma özelliğine sahiptir. Eski adı Al-Wakrah Stadyumu olan göz alıcı ve ihtişamlı stadyum, 2020 AFC Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle dikkatleri üzerine çektiğini söyleyebiliriz. 2022 FIFA Dünya Kupası kapsamında yer alan stadyumda C, D, G, H grubu maçlarının oynanacağını söyleyebiliriz.

974 Stadyumu

974 Stadyumu
974 Stadyumu

2022 FIFA Dünya Kupası listesinde yer alan bir diğer stadyum da 974 Stadyumu’dur. Oldukça ilginç bir isme sahip olan stadyumun ismi, yapımında kullanılan konteynerlerin sayısından meydana gelmiştir. Tasarımında dikkatleri üzerine çeken ögeler ise kullanılan renkli konteynerler ve modüler çelik yapılardır. FIDA Dünya Kupası tarihindeki ilk demonte stadyum olma özelliğine sahiptir. Ayrıca 40.000 kişilik kapasitesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra C, D, G, H grup maçları ile son 16 turu maçlarının da burada yapılacağı biliniyor. 2022 Dünya Kupası’nda kullanılacak stadyumlar içerisinde yer alan bu çok özel alan, şimdiden ilgilerin odağı olmuş durumda.

Ahmed bin Ali Stadyumu

Ahmed bin Ali Stadyumu
Ahmed bin Ali Stadyumu

2022 Dünya Kupası’nda kullanılacak stadyumlar listesinde yer alan Ahmed bin Ali Stadyumu, 44.740 kişilik kapasiteye sahip. Katar’ın Al Rayyan şehrinde yer alan stadyum, 2003 yılında inşa edilmiştir. Fakat 2015 yılında daha modern bir görünüm elde edebilmesi için stadyum kapsamında yıkılmış ve tekrar yapılmıştır. 2022 FIFA Dünya Kupası kapsamında yer alan stadyumda A, B, E, F grubu maçları ve son 16 tur maçları yapılacaktır. Bu nedenle Dünya Kupası için önemli stadyumlardan biri olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Al Thumama Stadyumu

Al Thumama Stadyumu
Al Thumama Stadyumu

2022 FIFA Dünya Kupası listesinde yer alan Al Thumama Stadyumu, oldukça ihtişamlı bir görünüme sahip. Katar’ın Doha şehrinde bulunan stadyum, 2022 Dünya Kupası için hazırlanmış bir stadyum olma özelliğine sahiptir. 15.000 göçmen işçinin stadyum inşaatı için kötü şartlarda çalışması ise stadyum için tepkilerin oluşmasına sebebiyet verdi. 40.000 kişilik kapasiteye sahip olan stadyum; A, B, E, F ile son 16 turu ve çeyrek final maçlarına ev sahipliği yapacaktır. 2022 Dünya Kupası’nda kullanılacak stadyumlar içerisinde yer alan Al Thumama Stadyumu, birçok kişinin ilgisini çeken alanlardan biri olarak ön plana çıkıyor.

2022 Dünya Kupasında Kullanılacak Stadyumlar

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!