2022 Şampiyonlar Ligi Finali Hangi Ülkede?

2022 Şampiyonlar Ligi Finali Hangi Ülkede?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 Şampiyonlar Ligi finali hangi ülkede oynanacak sorusu, futbolseverlerin cevabını merak ettiği bir soru. Ayrıca 2021-2022 Şampiyonlar Ligi finali Rusya’da gerçekleşecek mi sorusunun da önemli olduğu bilinmektedir. Normalde planlanan, final karşılaşmasının Zenit’in sahası olan St. Petersburg’daki Gazprom Arena’da oynanması idi. Fakat halihazırda Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginliğin artması, akıllara final maçının Rusya’da oynanıp oynanamayacağını getirmiştir. Bu nedenle pek çok kişi, bu konuda araştırma yaparak maçın Rusya’da oynanmazsa hangi ülkede ve hangi sahada oynanabileceğinin cevabını aramaktadır. Peki final karşılaşmasının yapılacağı stat ile ilgili herhangi bir değişiklik var mı, bu konudaki gelişmeler nelerdir?

2021-2022 Şampiyonlar Ligi Finali Nerede Oynanacak?

Futbolda en görkemli organizasyonlar arasında yer alan Şampiyonlar Ligi, pek çok futbolseverin heyecanla takip ettiği bir organizasyondur. Bu nedenle pek çok kişi, Şampiyonlar Ligi’nin final maçıyla ilgili pek çok konuyu merak etmektedir. Bunlardan bir tanesi de 2021-2022 Şampiyonlar Ligi ile ilgilidir. Rusya, Şampiyonlar Ligi’ne en son 2008 yılında ev sahipliği yapmıştır. Manchester United-Chelsea arasında oynanan final maçı, penaltılarda Manchester United’in öne geçmesiyle, yani Manchester United’in şampiyon olmasıyla sonuçlanmıştı. Rusya, 2021-22 finalinde de karşılaşmaya ev sahipliği yapmayı hak etmiş ve 2008 yılından sonra tekrar ev sahibi ülke konumunda yer almıştır. Rusya, bu nedenle 2022 Şampiyonlar Ligi finali hangi ülkede sorusunun da bir cevabı olduğunu söyleyebiliriz.

Rusya ve Ukrayna arasında gerginlik yaşanması ve işlerin çok daha farklı bir zemin üzerinde hareket etmesi, 2021-2022 Şampiyonlar Ligi finalinin Rusya’da oynanmayabileceği ihtimalini de ön plana çıkarmıştır. Halihazırda bu konuda bir kesinlik olmadığını söylemek mümkündür. Normal şartlar altında 2021-2022 Şampiyonlar Ligi finali, Rusya’da yer alan Gazprom Arena’da oynanacağı kararlaştırılmıştı. Meydana gelen gelişmeler sonucunda neler olacağı ve final karşılaşmasının hangi ülkenin stadında da oynanacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Bu nedenle birçok futbolsever, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürerek olası değişiklikten haberdar olmayı istiyor.

2021-2022 Şampiyonlar Ligi Finali Rusya’da Oynanacak mı?

2008 yılında oynana Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasına Rusya ev sahipliği yapmıştı. 2021-2022 Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının da Rusya’nın ev sahipliğine verilmesi, gözlerin Rusya’ya odaklanmasına neden oldu. Fakat son dönemlerde meydana gelen gelişmeler, UEFA tarafından Rusya’daki ev sahipliği hakkının Rusya’nın elinden alınmasını düşündürüyor. Şampiyonlar Ligi final karşılaşması, 28 Mayıs 2022 tarihinde oynanacak. Rusya, St. Petersburg’da yer alan Gazprom Arena’da oynanması planlanan final karşılaşması, birçok kişinin dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Gazprom Arena, toplamda 68.134 kişilik bir kapasiteye sahip. 2017 yılında inşa edilen stadyum, doğal çime sahip. Oldukça geniş ve görkemli olan stadyum, birçok karşılaşmaya da ev sahipliği yapmış durumda. Fakat gözler 2021-2022 Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının bu stadyumda oynanıp oynanmayacağına çevrilmiş durumda.

2021-2022 Şampiyonlar Ligi finali hangi ülkede sorusunun cevabı UEFA’nın Rusya’ya bu konuda yaptırımda bulunması üzerine şampiyonlar ligi finali Fransa Stadyumu’nda oynanacaktır.

2022 Şampiyonlar Ligi Finali Hangi Ülkede?
Fransa Stadyumu

2021 Şampiyonlar Ligi Finali

Hatırlanacağı üzere 2021 Şampiyonlar Ligi finali 29 Mayıs 2021 tarihinde İspanya’daki Antonio Mateu Lahoz Stadyumu’nda oynanmıştı. Manchester City-Chelsea final karşılaşmasında bir araya gelmiş ve ligin kazananı Chelsea olmuştur. Şu anda, 2021-2022 Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında hangi takımın kupayı kazanacağı ve ligin kazananı olacağı merak ediliyor. Ayrıca merak edilen hususlardan bir diğeri de 2021-2022 Şampiyonlar Ligi finali hangi ülkede sorusunun cevabıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

2021-2022 Şampiyonlar Ligi Finali Fransa Stadyumu'nda oynanacaktır.

2022 Şampiyonlar Ligi Finali Hangi Ülkede?

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!