3 Büyük Takımda Oynayan Futbolcular

3 Büyük Takımda Oynayan Futbolcular

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk futbolunun lokomotif takımları Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş 120 yıldan fazla mazileriyle adeta asılır bir çınar konumundalar. Kıyasıya rekabet içerisinde olan bu 3 büyük camia, bazı durumlarda ise aynı oyunculara ev sahipliği yaptı. 3 büyük takımda oynayan futbolcular, çoğu zaman tek bir camiada efsane olmayı başarmış olmakla birlikte genel anlamda Türk futboluna son derece önemli katkılar sunmuştur. İşte 3 büyüklerin efsane futbolcuları arasında gösterilen 3 büyük kulübünde formasını giymiş futbolcular!

3 Büyük Takımda Oynayan Futbolcular

Burak Yılmaz

Burak Yılmaz
Burak Yılmaz

Trabzonspor’da forma giyen Burak Yılmaz, sadece 3 büyük takımda oynayan futbolcular listesinde değil. Aynı zamanda Türk futbolunun lokomotifi olarak tabir edilen 4 büyük kulüpte oynayan Yılmaz, özellikle Trabzonspor, Galatasaray ve Beşiktaş’ta gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti. Fenerbahçe’de oynadığı iki farklı sezonda istediği ölçüde süre alamayan usta golcü, beklentileri karşılayamamıştı.

Caner Erkin

Caner Erkin
Caner Erkin

3 büyüklerin efsane futbolcuları arasında gösterilen Caner Erkin, özellikle Fenerbahçe’de gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti. İlk olarak üç büyükler arasında Galatasaray’da forma giyen usta sol bek, burada gösterdiği başarılı performansla önce Rusya’ya oradan da Fenerbahçe’ye geçti.

Mehmet Topal

Mehmet Topal
Mehmet Topal

Yine 3 büyüklerde ilk kez Galatasaray forması terleten ve daha sonra sırasıyla Fenerbahçe ve Beşiktaş’a transfer olan Mehmet Topal, yakın tarihin en iyi orta saha oyuncuları arasında gösteriliyordu. 6 numara mevkiinde forma giyen başarılı oyuncu, yurt dışı deneyimi de yaşamıştı.

Mehmet Yozgatlı

Mehmet Yozgatlı
Mehmet Yozgatlı

2000’li yılların efsane futbolcusu Mehmet Yozgatlı, 1999-00’de Galatasaray’la başladığı üç büyükler serüvenini önce Fenerbahçe sonra da Beşiktaş formaları giyerek 3 büyüklerin efsane futbolcuları arasına adını yazdırdı.

Sergen Yalçın

Sergen Yalçın
Sergen Yalçın

Türk futbol tarihinin en yetenekli oyuncuları arasında gösterilen Sergen Yalçın, önce Beşiktaş, sonra 2 sezon Galatasaray ve tekrardan Beşiktaş forması giyerek üç büyüklerin efsaneleri arasına girdi.

Saffet Sancaklı

Saffet Sancaklı
Saffet Sancaklı

Saffet Sancaklı, 3 büyüklerde forma giyme şansı bulmuş ilk futbolcu olarak tarihe geçti. 3 büyük takımda oynayan futbolcular listesinin ilk sırasına yazılması gereken Sancaklı, önce Beşiktaş sonrasında ise sırasıyla Galatasaray ve Fenerbahçe formalarını terleterek başarından başarıya koştu.

 

3 Büyük Takımda Oynayan Futbolcular

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!