0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  30 Haziran’da sona erecek Futbolcu Sözleşmeleri Avrupa’da Endişeye yol açtı

  Covid- 19 endişesi ile 14 Mart 2020 tarihinde Avrupa’daki ligler bire birer durdurulmuştu. Corona’nın bu ezici etkilerine karşı bir endişe de Avrupa’daki kulüp oyuncularından geldi.
  30 Haziran’da sona erecek Futbolcu Sözleşmeleri Avrupa’da Endişeye yol açtı

  Avrupalı futbolcuların sözleşmeleri 30 Haziran itibari ile bitecekti. Oyuncular kendi kariyerleri için Corona virüsü öncesi diğer takımlarla ön protokol imzalamıştı. Peki, önümüzdeki günlerde devam edecek olan ligler Haziran’dan sonraya sarkacak olursa Futbolcuların sözleşmeleri bittiğinde takımdan ayrılacak mı? Bu sorular ileriki günlerde gündemi oldukça meşgul edecektir. 30 Haziran’da bitecek sözleşmeler dolayısıyla Avrupa’da Transfer gündemi meydana gelecekti. Ancak bu olumsuz şartlar planları alt üst etmişti.

  Avrupa’nın 5 büyük ligi başta olmak üzere 30 Haziran 2020 tarihi içerisinde 500’e yakın oyuncunun bonservisi bitecek. Peki, ligler 30 Haziran 2020 sonrasına sarkarsa Futbolcular takım damı kalacak yoksa takımdan ayrılmalarına izin mi verilecek? Bu duruma ilk tepki Hollanda’nın ileri gelen takımlarından Ajax’ta forma giyen Hakim Ziyech’ten geldi. Çünkü Hakim Ziyech sezon sonunda Chelsea’da oynayacağı adına bir sözleşme imzalamıştı. Liglerin tatil olması ve önümüzdeki günlerde açılan liglerin Futbolcuların sözleşmelerinin bitiminden sonrasına sarkarsa anlaşılacağı üzere kulüple ciddi mali sıkıntıya girecekler. Aslında Hakim Ziyech’ten sonra bu konuda en tartışılır açıklamayı Bournemount’da forma giyen Jordan Ibe’den geldi. Ibe, 1 Temmuzda bitecek sözleşmesinin ardından takımdan ayrılacağını kulübü Bournemount’a bildirmişti.

  Bu duruma FIFA’dan öneriler geldi. FIFA’nın önerisi Teknik direktör, futbolcu sözleşmeleri ve transfer sürecini önümüzdeki günlerde devam edecek liglerin bitiş tarihine göre düzenlemektir. Akabinde kulüpler futbolcular ve Teknik direktörlerle anlaşarak bu durumu açıklığa kavuşturacağını söylemektedirler.

  FIFA’nın bu önerileri dikkate alan ilk ülke Danimarka oldu. Danimarka futbolcu birliği ara verilen lig sonrasında 31 temmuz 2020 tarihinde sonlandırılması için çalışmalara başladı ve oyuncuların sözleşmelerinde kısa süreli uzatılmasını talep etti.

  Site İçi Yorumlar
  • Rahmi4 ay önce
  • Ibenin acıklması ciddn bir felaketti haha