40 Yaş Üstünde Futbolu Bırakan En İyi Futbolcular

40 Yaş Üstünde Futbolu Bırakan En İyi Futbolcular

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Futbol bir tutkudur. Doğduğunuz ve yeni yeni ayaklandığınız dönemlerde başlayan bu tutkunun bırakılması mümkün değildir. Hele ki 2 yaşında ayağınıza değen top artık 50 yaşına kadar ayağınızdan düşmemektedir. Bu yazıda da 40 yaşına kadar futbolu bırakmamış en iyi futbolcuları göreceğiz.

İşte 40 yaş üstünde futbolu bırakan en iyi futbolcular sizlerle.

Sır Stanley Matthews

Sır Stanley Matthews
Sır Stanley Matthews

İngiltere milli takımının defalarca formasını giyen ve inanılması güç bir yaşta futbolu bırakan Sır Stanley Matthews, yeşil sahalara tamı tamına 50 yaşında veda etmiştir. Hatta öyle ki 55 yaşına kadar kısa dönemde de futbol oynadığı konusunda bilgiler mevcuttur. Futbola bu denli aşık olan İngiliz futbolcu, Stoke City’de kariyerini noktaladı. 33 yıllık kariyeri boyunca hiç kart görmeyen futbolcu muhteşem bir efsaneliğin temsilciliği yapmaktadır.

Gordon Strachan

Gordon Strachan
Gordon Strachan

İskoç futbolunun yetiştirmiş en yetenekli ve büyük futbolcuları arasında yer alan Gordon Stranchan, 40 yaşında iken futbola veda eden futbolcular arasında yer almaktadır.

İskoçya’da Aberdeen, Dundee formalarını giyen Stachan, İngiltere Premier Lig kariyerinde ise Manchester United, C. City, Leeds United gibi takımlarında formalarını giymiştir.

Roger Milla

Roger Milla
Roger Milla

Kamerunun en efsane ve en büyük futbolcuları arasında yer alan Roger Milla, 1996 yılında futbola veda ettiğinde tamı tamına 44 yaşında idi. 42 yaşında iken Dünya Kupalarına katılmış ve fileleri havalandırarak Dünya Kupası tarihinde yerini almıştır.

Peter Shilton

Peter Shilton
Peter Shilton

İngiltere’nin en değerli ve en iyi kalecilerinden biri olan Peter Shilton, futbolu bıraktığında tamı tamına 47 yaşındaydı. Ada futbolunun en başarılı ve en değerli futbolcusu olan Peter, 125 kez İngiltere Milli Takım formasını terletmişti.

Javier Zanetti

Javier Zanetti
Javier Zanetti

İtalyan futbolunun yetiştirdiği en değerli futbolcularından biri olan Javier Zanetti, 19 sene boyunca Inter formasını terleterek efsaneler arasında yerini almıştır. 2014 yılında aktif futbol kariyerini noktalamak zorunda kalan Zanetti, 40 yaşında idi. Kariyeri boyunca 5 lig şampiyonluğu, 1 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan Zanetti, 900 resmi maça çıkmayı başarmıştır.

Yukarıda bulunan futbolcular arasında Sir Stanyel Matthews’in 50 yaşında iken aktif futbol kariyerini noktalaması bir rekorunda öncüsüdür. 50 yaşına kadar futbol oynamak bir yana dursun 5 sene daha futbol oynamaya çalışmıştır.

40 Yaş Üstünde Futbolu Bırakan En İyi Futbolcular

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!