0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  8 yabancı kontenjanı isteğine Galatasaray karşı çıktı

  Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği, Süper Lig'in geleceği konusunda hemfikir. Liglerin başlaması için 12 Haziran tarihinde karar kılınırken, Riva’daki zirvede yabancı futbolcu sayısı da gündeme geldi.
  8 yabancı kontenjanı isteğine Galatasaray karşı çıktı

  Süperlig’in 17 kulübü Futbol Federasyonu’ndan gelecek sezondan itibaren yabancı oyuncu sayısının 8’e düşürülmesini istedi. Kulüpler, “Yaşadığımız mali sıkıntılar ortada. Yabancı futbolculara ödeyeceğimiz onca parayı kendi gençlerimiz için kullanalım. Zaten bunu yapmazsak bu işin altından kalkamayız. Yükümlülüklerimiz kurdaki artışla her geçen gün biraz daha ağırlaşıyor. Bunu hiçbirimiz kaldıramayız. Artık altyapıya daha fazla eğilmeliyiz” görüşünü savundular.

  Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ise öneriye sıcak bakmadıklarını belirterek, “Avrupa’daki rakiplerimizle baş edebilmemiz için mevcut uygulamanın devam etmesi gerek” yorumunu yaptı.

  “İSTANBUL’DA OYNANSIN”

  Albayrak’ın kalan 8 haftanın İstanbul’da yapılması teklifine ise Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu karşı çıktı, “Eğer böyle bir şey olacaksa Karadeniz’de olsun. Ordu, Giresun, Rize, Trabzon ve Samsun’da yeteri kadar tesis var” dedi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise kupa takviminin değişmemesi gerektiğini vurguladı.

  Site İçi Yorumlar