0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  87 GÜN SONRA YARIN SÜPER LİG DEVAM EDİYOR

  17 Martta ertelenen Türkiye Süper Lig'i yarın oynanacak maçlarla, ve alınan tedbirlerle başlıyor. İşte haberin detayları.
  87 GÜN SONRA YARIN SÜPER LİG DEVAM EDİYOR

  Çin’in Wuhan kentinden Dünya’yı saran Covid- 19 bir diğer adıyla Yeni tip Korona Salgı, Birçok ülke Lig’ini de etkilemiş, 3 ay gibi bir süreyle Liglere ara vermesine sebep olmuştu. Türkiye Süper Lig’i de Korona’dan nasibini almış ve 17 Marttaki resmi açıklamayla tatil edilmişti. 3 aylık bir periyottan sonra alınan önlemler ile birlikte Süper Lig kaldığı yerden devam ediyor.

  En son Süper Lig’de 16 Mart’ta Lig’in 26. Haftasını oluşturan Antalyaspor ile Sivasspor arasındaki maç gerçekleşmişti. Maçın ardından, Korona Virüs’ün ölümcül nedenlerinden dolayı Süper Lig’e ara verilmişti. 17 Mart’ın ardından büyük heyecan başlıyor. Türkiye Süper Lig’inin 27. Haftasını ihtiva eden Göztepe- Trabzonspor maçı ve Fenerbahçe Spor Kulübü – Kayserispor arasında oynanacak maçlarla yarın itibariyle yeniden başlayacak.

  Korona virüs’ün etkisini daha yitirmediği ancak liglerin tamamlanması için oynanacak maçlarda yüksek güvenlik önemleri alındı. Maçların genelinin taraftarsız oynanacağı bildirirken, Spor kulüpleri bu sorunu karton taraftarlarla çözmüştü. Oynanacak maçlarda Stat’ta toplamda 296 kişi görev alabilecek.

  Korona Virüs’e futbol’da alınan önemler:

  Korona’nın ölümcül yanının unutulmaması ve halen daha ülkemizden geçmiş olmadığını hatırlatan TFF maçlarda yoğun önlemler aldı.

  Öncelikle, Stadyum’a verildi. Basın odası, Soyunma odaları, doping odaları, hakem odaları, basın salonu, röportaj alanları öncelikli olarak dezenfekte uygulaması yapıldı. Bu bölgelerde öncelik el dezenfektanların verildi. Her bölgeye birden fazla el dezenfektanları konularak, dokunulan bölgelerde oluşan virüslerden korunmaya yönelik ilk adımlar arasında yer aldı. Yedek Kulübesi başta olmak üzere sahanın etrafına 20’şer metre aralıklarla el dezenfektanları konuldu. Protokol koltukları 3’er koltuk aralarla oturma düzeni sağlandı. Öndeki koltukların geneli boş bırakılacak. Birer koltukaralarda oturulacak. Takım ve hakemleri taşıyan araçlar 15’er dakika aralıklarla stadyuma giriş yapacak. Stadyumlarda oynanacak futbol için, taç çizgisinde 4, kale arkasında 2’şer olmak üzere 20 ila 30 yaş arasında top toplayıcılar görev yapacak. 20 yaş altı top toplayıcısı bulundurulmayacak. Maç’ta en az 15 top kullanılacak ve bu toplar her maç öncesi 1’gün arayla dezenfekte edilecek. Yedek kulüplerinde futbolcular 2’şer koltuk narayla oturacak. Bilindiği üzere Hakemler maça çıkacak oyuncuların teçhizat kontrolünü gerçekleştirmek zorundadır. Bu kontrol futbolcular ile hakem arasında 1, 5 metre mesafeden yapılacak. Futbolcular arasında fair- play’in göstergesi kabul edilen el sıkışma, fotoğraf ve sarılma gibi faaliyetler kesinlikle yapılmayacak. Yedek oyuncuların maç esnasında ısınması, hakem tarafından belirlenen sayı çerçevesinde yapılacak.

  Sağlık tedbirlerine ek getiriler.

  Süper Lig’de yarın başlayacak maçlara sağlık tedbirleri kapsamında 1’er doktor ataması planlanıyor. Rakip takımın yedek kulübesinde yer alacak kişiler, ev sahibi takımın belirleyeceği doktor ekibi tarafından ve rakip takım doktorlarının kontrolü altında stada alınacak. Ateş kontrolü yapılacak eğer 38 üzeri ateş’i olan teknik ekip ya da futbolcular sahaya iştirak edemeyecek. Kulüp teknik ekip, çalışanlar ve futbolcular maç’tan 2 gün önce mutlaka Korona testi yaptıracak. Durumunda şüphe sezilenler karantinaya alınacak ve maça getirilmeyecek. Maçın yayın kuruluşu ve basın sektörü çalışanı, muhabirler stadyuma girmek için 2 gün öncesinden Korona testi ve stada girmeden ev sahibi doktorlarının ateş ölçme programına dahil olacak. Ateş’i 38 derece’den yüksek olan basın çalışanları kesinlikle maça alınmayacak. Kulüp doktorlar, kulüp oyuncularına 2 gün önce yapılacak testleri maç günü saat 11’de TFF’ye sunacak, eğer maçın oynanmasına teşkil edecek bir durum görülür ya da toplamda 14 futbolcusu korona virüs’e yakalanmamış tüm takımların maçı ertelenecek.

  Hakemlere yapılacak itiraz ve diyaloglar sosyal mesafeye uygun şekilde yapılacak. Temas kesinlikle olmayacak. Stadyuma maske ile giriş sağlanacak. Bu hususa uymayanlar stadyuma alınmayacak. Spor kulüpleri 5 oyuncu değiştirme hakkına sahip olacak.

  Süper Lig’de 27. Hafta Programı:

   12 Haziran 2020 Cuma:

  Göztepe- Trabzonspor- 21.00

  Fenerbahçe- Kayserispor- 21.00

  13 Haziran 2020 Cumartesi:

  Başakşehir- Alanyaspor- 18.30

  Malatyaspor- Kasımpaşa-21.00

  Beşiktaş- Antalyaspor- 21.00

  14 Haziran 2020 Pazar:

  Gençlerbirliği- Konyaspor- 18.30

  Rizespor- Galatasaray- 21.00

  Gaziantep- Ankaragücü- 21.00

  15 Haziran 2020 Pazartesi:

  Sivasspor- Denizlispor-21.00

  Site İçi Yorumlar