Ahmet Ağaoğlu Kimdir?

Ahmet Ağaoğlu Kimdir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1958 Yılında Trabzon’da doğan Ahmet Ağaoğlu, Lise eğitimine İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde başlayıp dört yılı dört farklı okulda tamamlamıştır. Tam adı Ahmet Ali Ağaoğlu olan Trabzonspor kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Güverte bölümünden 3.Kaptan olarak mezun oldu.

Ahmet Ağaoğlu’nun İş Hayatı

Uzun bir süre uzun yol gemi kaptanlığı yapan Ahmet Ağaoğlu, 1986 yılında gemi servisleri sunmak üzere kendi denizcilik şirketini kurdu. Bu şirket hala faaliyet göstermekte olup, çoğunlukla gemi işletmeciliği yapmaktadır.

1990’lı yıllarda ise Ahmet Ali Ağaoğlu Golf sporuna merak sardı.1996 yılında ise özel bir golf kulübünde golf hayatına başladı. Kısa sürede iş hayatındaki başarıları ve golf yaşantısı ile 2000 yılında Türkiye Golf Federasyonu Başkanlığına seçildi. 2004 yılına kadar sürdürdüğü başkanlık hayatında en yoğun mesaiyi Türk Golf Milli Takımı kurulması için harcadı.

Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor Kariyeri

1993 Yılında Sadri Şener’in başkanlığı döneminde ilk kez yönetici olarak Trabzonspor yönetim kurulunda yer aldı.2000-2002 yıllarında ise Özkan Sümer’in başkanlığı döneminde başkan yardımcılığı görevini yürüttü, 08.04.2018 yılında ise Muharrem Ustadan Trabzonspor Kulübü Başkanlığını devir aldı.

Ahmet Ağaoğlu Başkanlık Trabzonspor Dönemi

Kulübün başına geçtiği dönem Trabzonspor’un mali açından en kötü günlerinden birisini geçirdiği dönemdi, yüksek sözleşmeli oyuncular ile birer birer yollarını ayıran Ahmet Ağaoğlu yönetimi, altyapıda bulunan oyuncuları as takıma kazandırdı, Yusuf Yazıcı’nın satışı ile kulübe nefes aldıran Ağaoğlu yönetimi bu satış ile Avrupa kulüplerine ait scoutlarının dikkatini çekti.

Yapılan transferlerde ödenen düşük maaşlar ile kulübün maaş ortalamasını çok ciddi oranda düşüren Ağaoğlu yönetimi, yapılan başarılı sponsor anlaşmaları ve saha içi başarıları ile Trabzonspor kulübünün gelirlerini ciddi oranda arttırdı.

Yaptığı basın açıklamaları ile zaman zaman diğer kulüp taraftarları tarafından tepki görse de izlediği yönetim şekli ve futbol aklı ülkenin hemen hemen her kesimi tarafından takdir edilmektedir.

Ağaoğlu yönetiminde ki Trabzonspor bu sezon şampiyonluk yolundaki en ciddi favorilerden birisidir.

 

Ahmet Ağaoğlu Kimdir?

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!