0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Ahmet Nur Çebi Kimdir?

  20 Ekim 2019 tarihinde Fikret Orman’ın istifası üzerine yapılan olağan üstü kongrede oyların büyük bir çoğunluğunu alarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkan olan Ahmet Nur Çebi kimdir?
  Ahmet Nur Çebi Kimdir?

  Ahmet Nur Çebi Kimdir?

  1959 yılında Trabzon’da Yaşar Kaptan Çebi’nin oğlu olarak dünyaya gelen Ahmet Nur Çebi sanayici olan babasının Karabük’e göçmesi ile eğitim hayatına Ted Karabük Kolejinde başlamıştır, kolej hayatını 1978 yılında başarı ile tamamlayan Ahmet Nur Çebi ardından 1983 Yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesinden mezun olmuştur.

  Ahmet Nur Çebi İş Hayatı

  Üniversite bitince askerlik hizmetini tamamlayan Ahmet Nur Çebi şu an Çebi Enerji, Mertaş Liman Tesisleri, Çebi Denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yönetmektedir.

  Bunların dışında Karabük Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığını görevini yönetir.

  1964 yılında Karabük de babası ve kardeşi ile birlikte demir çelik üretim tesisi kurdu, ardından buradaki başarılı işleri ile çorluda bir başka üretim tesisine yatırım yaptı.

  Ardından bir limana yatırım yapan Çebi elektrik santralleri demir üretimi ile kısa sürede büyüyen şirketlere sahip olmuşlardır.

  Ahmet Nur Cebi Spor Yöneticiliği

  Beşiktaş taraftarlarının ilk kez adını Fikret Orman yönetiminde duyduğu Ahmet Nur Çebi Fikret Orman döneminin ikinci başkanlığını yapmaktaydı, ardından görevinden ayrılan Ahmet Nur Çebi, Fikret Orman’ın olağanüstü kongre ve istifa kararının sonucunda başkanlığa aday olmuş ve oyların büyük bir çoğunluğunu alarak Beşiktaş Jimnastik Kulübünün başkanı seçilmiştir.

  Başkanlığı zor bir dönemde devralan Ahmet Nur Çebi kötü saha sonuçları sonucu Abdullah Avcı’nın görevine son vermiş ve yerine taraftarlarında istediği Sergen Yalçın ile anlaşmıştır.

  Hala Beşiktaş başkanlığını sürdüren Ahmet Nur Çebi’nin bu maddi dar boğazdan nasıl çıkacağı ise merak konusudur.

  Site İçi Yorumlar