0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Alt Ligler ve Profesyonel Ligler

  Alt Ligler ve Profesyonel Ligler

  Günümüz futbol düzeni ve sistemi her geçen gün daha çok farklılık göstererek gelişime odaklı bir anlayış ve modern futbol üzerine kurulu bir yapıyı ele alarak artık liglerde çok fazla değer kaybedilmediği sürece her takımın her takım ile birlikte eş değer olmasa da , maddi olarak o desteği almıyor olsa bile kulüp vizyonundaki yapılaşma  takımı ve futbol kulüplerini canlı tutan ve buna olanak sağlayan en önemli özelliklerden birisidir.

  Futbolun kalbi olan oyun ve sistem anlayışı büyük bir fark yaratmakla birlikte profesyonel futbol kulüplerinin ,alt liglerdeki kulüplere göre daha çok kazanç elde etmesi alt liglerdeki kulüplerin eşitsiz bir mücadele vereceği anlamına gelmemektedir modern futbol anlayışında daha çok yeni düzen savunma, orta alan ve hücum alanı bölgesini gerekli kılan ve futbolda seri oynama sistemine ön ayak hazırlayan bir anlayış ortaya konulmaktadır.

  Eski sitemde büyük takımlar alt liglerdeki ve küçük takımları basit görmüş sayılırken yeni sistemde buna engel olunan bir çok örnek ve futbol karşılaşması sergilenerek bu dizeyi yok etmeyi başarmaktadır. Futbolun içindeki en derin duygu inanç ve bilgi paylaşımıdır.

  Yapısal olarak kulüp vizyonu önemli bir yer alırken önemli olan asıl neden ise futbolun içerisindeki ruhu ortaya koyan oyun sistemidir ve bu oyun sisteminde artık modernite ile birlikte  küçük ve büyük takım düzeni ortadan kaldırılarak yerine profesyonelleşmiş liglerdeki yapıyı alt liglere taşımak olmuştur.

  Futbolun profesyonel yapısında liglerin alt ve üst klasman grupları odaklı bir sistemi geride bırakan bu sistemde alt liglerin yatırım olarak olanakları kısıtlı olsa da , profesyonel liglere göre değerlerini ortaya koyma özellikleri daha ağır basarak eşitlikçi bir yaklaşım olarak belirtilmektedir.

  Site İçi Yorumlar