0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Altınordu Spor Kulübü Nasıl Kuruldu?

  Şu an 2.ligde mücadele eden altyapısı ve Türk futboluna kazandırdığı oyuncular ile dikkatleri üzerine çeken Altınordu SK nasıl kuruldu?
  Altınordu Spor Kulübü Nasıl Kuruldu?

  Altınordu Spor Kulübü Nasıl Kuruldu?

  26 Aralık 1923 Yılında Süleyman Ferit Bey (Eczacıbaşı), Ahmet Şerafettin Bey, Kemal Kamil Bey (Aktaş), Edip Berkant Bey, Eczacı Sermet Bey, Numanzade Ali Rıza Bey, Muallim Mehmet Rıza Bey, Doktor Hacı Hasanzade Ethem Bey, Katip Selami Bey, Cerrah Necipzade Ali Bey ve Eczacı Rıza Bey’ler tarafından kurulmuştur.

  Kurtuluş savaşı sonrası kurulan Altınordu SK bu dönemde savaş nedeni ile duran sporun yeniden canlanması için diğer İzmir takımları ile birlikte büyük bir rol almıştır.

  Renklerini şehitlerimizin kanını temsil eden kırmızı ve sağlamlığı ve çeliği temsil eden lacivertten alır.

  Altınordu İsmi Nasıl Bulundu?

  Kuruluş dönemi nedeni ile yeni zaferden çıkmış bir ülke olmamızdan dolayı Zafer, Hilal, Kurtuluş gibi isimler gündeme gelse de her toplantıda yeni isimlerin çıkması sonuca bağlanmasını zorluyordu.

  Bu dönemde ise Göktürk ismi sıkça konuşuluyor ancak üzerinde oy birliği sağlanamıyordu, bu isimden etkilenen Süleyman Ferit Bey, Altınordu ismini önerdi ve hiç itiraz edilmeden oy birliği ile kabul edildi.

  Altınordu ismi tüm kuruculardan onay alsa da araştırmalar sonucunda İstanbul’da Altınordu isminde başka bir kulübün var olduğu öğrenildi, dönemin valisine danışan kulüp kurucuları sorun olmayacağını öğrenince 26 Aralık 1923 yılı Altınordu SK resmi olarak kuruldu.

  Altınordu Altyapı Sistemi Ne Zaman Değişti

  2011-2012 sezonunda 3. Lige düşen Altınordu’da şirketleşme konusu gündeme geldi, İzmir futbol kültürünün Bucaspor da yaptığı alt yapı hamleleri ile tanınan ismi Seyit Mehmet Özkan Altınordu Futbol Yatırımları Anonim Şirketi’ni kurdu.

  Seyit Mehmet Özkan’ın ipleri ele almasından sonra ciddi bir tesisleşme ve alt yapı hamleleri yapılmaya başlandı, Türk futbolculara inancın gösterilmesi için yabancı oyuncu oynatılmaması kararı verildi.

  2012 Yılında Seyit Mehmet Özkan 10 yıllık planlamasını açıkladı bu plana göre 2012-2013 yıllarında tertip ve düzen oturtulacak,2013-2014 yılında 3.Lig Şampiyonluğu,2014-2017 Yılları 2. Ligde mücadele edilip ekonomik durum düzeltilip 2.lige hazır halde gidilecek. 2017-2020 1. Lig de mücadele edilip süper lige hazırlanılacak maddi durum iyi hale getirilecek.2020-2021 Süper Lig hedefleri açıklandı. Şu an 2.Ligde mücadele eden Altınordu zaman zaman playoffu zorlamakta hedeflerine adım adım ilerlemektedir.

  Site İçi Yorumlar