Beşiktaşta En Çok Forma Giyen Oyuncular

Beşiktaşta En Çok Forma Giyen Oyuncular

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beşiktaşta en ön çok forma giyen oyuncular, siyah beyazlıların tarihine damga vurmayı başarmış futbolculardan oluşuyor. Özellikle son 30 yıl içerisinde Beşiktaş’ın elde ettiği başarılarda büyük rol oynayan efsane futbolcular, siyah beyazlı taraftarların sevgilisi haline dönüştü. İşte

Beşiktaşta en çok forma giyen oyuncular!

Mehmet Özdilek – 484

Mehmet Özdilek
Mehmet Özdilek

Mehmet Özdilek, 484 siyah beyazlı formayı terleterek Beşiktaş’ta en çok forma giyen futbolcu unvanını elde etti. Beşiktaşlı taraftarların hafızalarında yer edinmeyi başaran “Şifo Mehmet” lakaplı Mehmet Özdilek; 148 kez fileleri havalandırırken 110 da gol pası verdi.

İbrahim Üzülmez – 397

İbrahim Üzülmez
İbrahim Üzülmez

Beşiktaşlı taraftarların gönlünde taht kurmayı başaran efsanevi bek gösterdiği performansla siyah beyazlıların tarihine geçti. Uzun süre siyah beyazlı ekibin kaptanlığını da yapan İbrahim Üzülmez, 2000’li yılların başında Türk futboluna damga vurmayı başardı.

Necip Uysal – 374

Necip Uysal
Necip Uysal

Aktif futbol yaşamına devam eden Necip Uysal, henüz kariyerini sonlandırmamış olsa da Beşiktaş efsaneleri arasına adını yazdırdı. Toplamda 374 müsabakada siyah beyazlı formayı terleten Necip Uysal, savunma hattının hemen her noktasında forma giydi.

Rıza Çalımbay – 350

Rıza Çalımbay
Rıza Çalımbay

Beşiktaş’ta en çok forma giyen futbolcular arasında yer alan Rıza Çalımbay, aynı zamanda kulübün mazisinde oldukça önemli bir yere sahip. Rıza Çalımbay, toplam 350 müsabakada siyah beyazlı forma altında yeşil sahaya çıktı.

Recep Çetin – 333

Recep Çetin
Recep Çetin

Beşiktaşlı taraftarların sevgilisi sert müdahaleleriyle hafızalarda yer edinen Recep Çetin, toplamda 333 kez Beşiktaş formasını terleterek kulüp tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

İbrahim Toraman – 323

İbrahim Toraman
İbrahim Toraman

Beşiktaşlı taraftarların en sevdiği futbolculardan biri olan İbrahim Toraman, Beşiktaş formasını terlettiği tüm sezonlarda ortaya koyduğu performansla fak yaratmayı bildi. Başarılı oyuncu 323 kez Beşiktaş formasını giydi.

Gökhan Keskin – 316

Gökhan Keskin
Gökhan Keskin

Bir başka Beşiktaş efsanesi olan Gökhan Keskin de Beşiktaş formasını en fazla terleten futbolcular arasında yer alıyor. Keskin toplamda 316 kere siyah beyazlı formayı giydi.

Atiba Hutchinson – 309

Atiba Hutchinson
Atiba Hutchinson

Beşiktaş’ta en çok forma giyen yabancı oyuncu unvanına sahip olan Atiba Hutchinson, 309 kez terlettiği Beşiktaş formasıyla birçok efsanevi performansa imza attı. Kanadalı futbolcu ortaya koyduğu oyunla taraftarın gönlünde taht kurdu.

Beşiktaşta En Çok Forma Giyen Oyuncular

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!