Diego Simeone Kimdir?

Diego Simeone Kimdir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diego Simeone kimdir sorusu, özellikle son dönemlerde pek çok kişinin cevabını merak ettiği soruların başında geliyor. 28 Nisan 1970 tarihinde Arjantin’de dünyaya gelen Simeone, profesyonel futbol hayatına 1987 yılında Velez Sarsfiel’de başlamıştır. Futbol kariyeri boyunca başarılı çalışmalarda bulunan ünlü isim, içerisinde yer aldığı kulüplerde taraftarlar tarafından ilgi görmüştür. Teknik direktörlük kariyerinde birbirinden farklı kulüplerde yer alan Simeone’nin yer almıştır. Halihazırda 51 yaşında olan Simeone, Atletico Madrid’de teknik direktör olarak çalışmaktadır. La Liga tarihinin en çok galibiyet elde eden yabancı teknik direktörü unvanı kazanan Simeone, son zamanların en ilgi çeken isimlerinden bir tanesidir.

Diego Simeone Kupaları

Diego Simeone kupaları futbolseverlerin araştırma yaptıkları konulardan bir diğeridir. Teknik direktörlük kariyerinde önemli başarı elde eden ünlü isim, futbol dünyasında ilgi çeken teknik direktörler arasında yer alıyor. Diego Simeone kupaları kapsamında, ünlü ismin kazanmış olduğu ulusal kupaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kral Kupası
  • Supercope

Belirtilen kupaların her biri, Diego Simeone’nin başarılarını ifade etmektedir. Bunun yanı sıra halihazırda içerisinde bulunduğu Atletico Madrid kulübü ile de birçok başarı elde ettiğini söyleyebiliriz.

Atletico Madrid Teknik Direktörü Kim?

Pek çok futbolsever tarafından sorulan, Atletico Madrid teknik direktörü kim sorusunun cevabı halihazırda Diego Simeone’dir. 23 Aralık 2011 tarihinde Atletico Madrid’e teknik direktör olarak transfer olan Diego Simeone, oldukça uzun süredir takımın başında yer alıyor. Bu nedenle Atletico Madrid ile birbirinden özel başarılara sahip olduğunu ve taraftarların ilgisini çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. La Liga’daki 235. galibiyetini elde eden Diego Simeone, Atletico Madrid ile toplamda 9 kupa kazanmıştır. Bu sayede La Liga tarihinin en çok galibiyet elde eden yabancı teknik direktörü unvanını elde etme başarısı gösterdiğini söyleyebiliriz.

Diego Simeone Teknik Direktör Profili

Diego Simeone Kimdir?
Diego Simeone Teknik Direktör Profili

Atletico Madrid teknik direktörü kim sorusunun cevabı olarak değerlendirilebilen Diego Simeone, teknik direktör pek çok takımı çalıştırmıştır. Diego Simeone kimdir sorusu dahilinde, ünlü teknik direktörün çalıştırdığı takımların her biri oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu takımlardan bazılarını genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Racing Club
  • River Plate
  • Catania
  • Atletico Madrid

La Liga tarihinin en çok galibiyet elde eden yabancı teknik direktörü kimdir sorusunun ilgi çektiğini söyleyebiliriz. Bu sorunun hemen ardından Diego Simeone kimdir ve hangi başarılar elde etmiştir sorusu gelmektedir. Elbette sorular silsilesinin temel bir mantığı bulunuyor. Çünkü Diego Simeone, La Liga tarihinde en fazla galibiyet elde eden yabancı teknik direktörü oldu. La Liga içerisinde yer almış pek çok başarılı teknik direktörün bulunduğunu söyleyebiliriz. La Liga’da bulunan teknik direktörleri arasında yer alan Imanol Alguacil, Jagoba Arrasate özel başarılar elde etmiştir. Fakat yabancı teknik direktörler içerisinde en çok galibiyet elde eden ise Diego Simeone olmuştur.

Sıkça Sorulan Sorular

28 Nisan 1970 tarihinde Arjantin’de dünyaya gelen Simeone, Atletico Madrid’de teknik direktör olarak çalışmaktadır.

Atletico Madrid teknik direktörü kim sorusunun cevabı halihazırda Diego Simeone dir.

Diego Simeone Kimdir?

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!