0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Dünya Futbol Tarihinin Enleri

  Futbol, sevinci ve üzüntüsü doğrultusunda Dünya’daki birçok insanı aynı amaca yönlendirir. Bu amaçta en büyük rol kesinlikle eğlencesi ve seyri yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Peki, eğlencesi ve seyri bol olan Dünya futbol tarihinin enleri nelerdir?
  Dünya Futbol Tarihinin Enleri

  Pele, Dünya futbol tarihinde en çok gol atan futbolcudur.

  Pele, Brezilya futbol ekolünün, hatta Dünya futbol ekolünün yetiştirdiği en büyük futbolcular arasında gösterilir.. Dünya üzerinde gol denilince akla gelen ilk isimdir. Çünkü kendisine ait gol rekoru günümüzde halen daha kırılamamıştır. İnanılması güç performansını toplamda 1281 golle süslemiştir. Ne kadar da fazla değil mi? Pele, genellikle bir maçta 5 gol atmasıyla bilinir. Bu gibi birçok maçta da aynı performansı göstermiştir. Dünya’nın en iyi oyuncusu unvanı da bulunan Pele, Dünya futbol tarihinde en çok gol atan futbolcu olarak tarihe geçmiştir.

  Dünya Kupası maçlarında alınan en farklı galibiyet: (Macaristan 10- 1 El Salvador)

  1982 Dünya Kupası ilginç maçlara sahne olmuştur. Bunların arasında Macaristan ile El Salvador’un arasında oynanan maç bir rekora imza atmıştır. Günümüzde halen bu rekoru kırabilen ülke takımı bulunmuyor. 15 Haziran 1982 yılı Dünya Kupası maçında karşı karşıya gelen Macaristan ile El Salvador maçında 11 gol atıldı. Macaristan’ın 10 golüyle elde ettiği galibiyet, Dünya Kupası tarihinin en farklı galibiyeti olarak tarihe geçmiştir. Ayrıca El Salvador’un bu mağlubiyeti El Salvador’un en farklı mağlubiyeti oldu.

  Dünya Kupası’nın en gollü maçı: (Avusturya 7- 5 İsviçre)

  Dünya Kupası’nın en gollü maçı, 6. Dünya kupasında Avusturya ile İsviçre arasında oynanmıştır. 26 Haziran 1954’te oynanan Dünya Kupası maçı 7-5’lik skorla biterken, günümüzde halen daha kırılamamış rekora imza atmaktadır.

  Bir sezonda atılan en çok gol (Lionel Messi 91)

  Günümüzde,  Dünya tarihinin en büyük oyuncuların içinde ilk iki sırada yer alan Lionel Messi, 2012 sezonunda inanılması güç performansa imza atmıştır. Barcelona’da 58, Arjantin Milli Takımında 11, toplamda 69 maça çıkan Lionel Messi, toplamda 91 gol atarak Dünya tarihinde kırılması güç rekora imza atmıştır. Ayrıca 91 gol, bir sezonda atılan en çok gol olarak da tarihe geçmiştir.

  Şampiyonlar Ligi’nde en çok gol atan futbolcu (Cristiano Ronaldo 95 gol)

  Dünya futbolunun en büyük oyuncuları arasında ilk iki sırada yerini alan Cristiano Ronaldo, Şampiyonlar Ligi’nde büyük bir rekora imza atmıştır. Şampiyonlar Ligi’nde 133 maça çıkan Cristiano Ronaldo, 95 gol atarak bu alanda kırılması güç bir performansı elinde bulundurmaktadır.

  Dünya Kupası’nda en çok gol atan futbolcu (Miroslav Klose 16 gol)

  Brezilyalı Ronaldo, Dünya Kupası tarihinde 15 gol atarak bu rekoru elinde bulunduruyordu. 2014 Dünya Kupası yarı finalinde Brezilya ile Almanya karşı karşıya gelmişti. Miroslav Klose, Brezilyalı Ronaldo’nun elinde bulundurduğu rekoru Brezilya’ya attığı 2 golle egale etmiştir.

  Site İçi Yorumlar