Dünya Futbolunda İlginç Lakaplara Sahip Kulüpler

Dünya Futbolunda İlginç Lakaplara Sahip Kulüpler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Futbolcuların lakapları bulunduğu gibi futbol kulüpleri de çok ilginç lakaplara sahip. Bazı kulüplerinin lakapları, taraftarlar tarafından oldukça benimsendiği için bu kulüpleri sahip oldukları lakaplarla tanımak mümkün. Dünya futbolunda ilginç lakaplara sahip kulüpler arasında Manchester City, Napoli, Atletico Madrid ve daha pek çoğu yer alıyor. İşte;

Dünya Futbolunun İlginç Lakaplı Kulüpleri!

Bayer Leverkusen-Fabrika

Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Alman futbolunun en önemli kulüplerinden biri olan Bayer Leverkusen, önemli kuruluşlardan aldıkları finansal destek ile birlikte bugünlere gelebilmiştir. Julian Brandt, Lars Bender gibi çok değerli futbolcuları dünya futboluna kazandıran Bayer Leverkusen, “Fabrika” lakabıyla tanınıyor.

Atletico Madrid-Hallaçlar

Atletico Madrid
Atletico Madrid

Dünya futbolunda ilginç lakaplara sahip kulüpler arasında yer alan Atletico Madrid, İspanya futbolunun devlerinden bir tanesi. “Hallaçlar” lakabını alan kulübün neden bu lakapla özdeşleştiğini anlayabilmek için kulübün tarihine bakmak gerekiyor. Atletico Madrid’in almış olduğu “Los Colchoneros” lakabının temelinde, kırmızı-beyaz üniformadan esinlenerek yapılan mavi-beyaz forma tasarımı bulunuyor.

Napoli-Napolili

Napoli
Napoli

Napoli, sahip olduğu “Napolili” lakabını, Parthenope şehrinden alıyor. Kelimenin İngilizce karşılığı “Napolili” olduğu için bu kelimenin kulüple özdeşleştiğini söyleyebiliriz. İtalya’nın dev kulüplerinden biri olan Napoli, göstermiş olduğu futbol başarısıyla dikkatleri üzerine çekmeye ve taraftarlarını mutlu etmeye devam ediyor.

Bradford City-Paçalı Tavuklar

Bradford City
Bradford City

Bradford City, dünya futbolunun ilginç lakaplı kulüpleri arasında yer alıyor. Takma ismin temelinde, kulübün resmi maskotun Billy Bantom’un olduğunu söylemek mümkün. Logoda yer alan kalkanın üstüne türemiş bulunan tavuk, kulübün takma isminin de oluşmasını sağlamıştır.

Sevilla-Lavabo

Sevilla
Sevilla

Bir diğer ilginç kulüp lakabının muhatabı Sevilla’dır. En başarılı İspanyol ekiplerinden biri olan Sevilla, La Liga’da gösterdiği muazzam başarılarıyla ön plana çıkıyor. Başarıları kadar ilgi çekici bir diğer nokta da kulübün takma adı. “Lavabo” takma adıyla tanınan Sevilla’nın neden böyle bir lakapla anıldığını anlamak için çeşitli teoriler geliştirilmiş bulunuyor. Bu teorilerden biri stadyumun mimarisinin lavabo görünümde olmasını öne sürerken bazı isimler de kulüp renklerinin, 20. yüzyıldaki lavaboların renklerini hatırlatıyor olmasını gerekçe olarak belirtiyor.

Benfica-Kartallar

Benfica
Benfica

Dünya futbolunda en ilginç lakaplara sahip kulüpler arasında yer alan futbol kulüplerinden bir diğeri de Benfica’dır. Kartalın bağımsızlığı ve adaleti simgeliyor olması, Portekiz kulübünün “Kartallar” takma adı almasına neden olmuştur.

Dünya Futbolunda İlginç Lakaplara Sahip Kulüpler

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!