Dünya Kupasını En Çok Kazanan Ülkeler

Dünya Kupasını En Çok Kazanan Ülkeler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Kupası, günümüzde en prestijli organizasyondur. Bu organizasyona katılmak için Dünya üzerinde yer alan ülkeleri temsil eden kulüpler, birbirleri arasında ön eleme oynayarak Dünya Kupasının düzenlendiği ülkede lig oluştururlar. Oluşturulan Ligler gene olarak 3’lü ve 4’lü takımlardan müteşekkildir. Bu takımlar birbirleri ardında maç yaparak çeyrek final, yarı final ve büyük final maçları yaparak Dünya Kupası şampiyonluğunu elde ederler. Bugün de Dünya Kupasını en çok ülkesine götüren ülkelerin takımlarını konu edeceğiz. Sizce Dünya Kupasını en çok kazanan ülke takımı hangisidir?

Dünya Kupasını En Çok Kazanan Ülkeler

1. Brezilya

Brezilya Milli Takımı gerek en iyi oyuncuları gerekse en yetenekli teknik direktörleri bünyesinde barındırmaktadır. Aslında Brezilya, futbol ülkesi olarak tanımlanmaktadır. Çünkü Brezilya ülkesinde genç çocuklar futbolculuğu bir meslek olarak görüp kendilerini bu yolda adarlardı. Bu doğrultuda ülke içinde birçok futbolcu yetişiyor ve milli takımlarını temsil ediyorlar. Bunun için Brezilya Dünya Kuplarında her zaman en iyi yerlerde olmuştur. Ayrıca Dünya Kupasını 5 kez Brezilya’ya götürmüştür. 1958, 1962, 1970, 1994 ve 2002 yıllarında Dünya Kupalarını kazanan Brezilya, günümüzde en çok Dünya Kupası kazanan ülke takımıdır.

2. Almanya

Gerek Türk gençlerini gerekse Alman gençleri ile adeta bir sentez yakalayan Almanya Milli Takımı son zamanlarda Dünya Kupalarının en büyük favorileri haline gelmiştir. Daha önce 1954, 1974, 1990 ve 2014 yıllarında Dünya Kupasını kazanarak en çok Dünya Kupası kazanan ülke sıralamasında yer almaktadır.

3. İtalya

İtalya, Dünya Kuplarında deneyimli takımlar arasında yer almaktadır. Dünya Kupalarının kuruluşundan beri sürekli Dünya Kupalarına katılmışlardır. Ayrıca 934, 1938, 1982 ve 2006 yıllarında Dünya Kupalarını kazanarak toplamda 4 kez bu başarıya hasıl oldular.

4. Arjantin

Son zamanların En iyi oyuncularından Lionel Messi ve Dybala gibi oyuncuları bünyesinde barındıran Arjantin, Dünya Kupalarında gayet deneyimli bir takımdır. Ancak son sezonlarda Dünya Kupasını bir türlü kazanamayan Arjantin, 1978 ve 1986 yıllarında Dünya Kupalarını kazanmıştır.

5. Uruguay

Uruguay, geçmişte birçok Dünya Kupasını katılmıştı. Bu Dünya Kupalarından 1930 ve 1950 yıllarındaki Kupaları kazanarak Dünya Kupasını en çok kazanan ülkeler arasında 5. sırada yer almaktadır.

6. Fransa

Dünya Kupasına yeni Jenarasyon ile katılan Fransa, Mbappe, Greizmann, Paul Pogba ve Tolisso gibi genç yetenekleri bünyesinde bulunduran Fransa  geçmişte 1938 ve 2018 Dünya Kupalarını kazanarak toplamda 2 kez bu başarıya hasıl olmuştur.

7.İspanya ve İngiltere

İspanya 2010 ve İngiltere 1966’da Dünya Kupasını kazanarak Dünya Kupasını en çok kazanan ülkeler arasında 7. Sıradan sonra yer almaktadır.

 

Dünya Kupasını En Çok Kazanan Ülkeler

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!