Dünya Kupasının Enleri

Dünya Kupasının Enleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Futbol camiasının gene olarak buluştuğu bir platform vardır. O da Dünya Kupasıdır. Dünya Kupası, Dünya üzerinde bulunan tüm ülkelere ev sahipliği yaparlar. Bu doğrultu da Tüm Dünya ülkeleri birbiri arasında iletişim kurarak barışçıl bir mesaj verilirler. Günümüzde halen daha düzenlenen Dünya Kupaları taraftarlar arasında da çok ilgi görür. Bu durumu hiç merak etmiş miydiniz?

Dünya Kupasının enleri nelerdir ?

Dünya Kupalarında en çok gol atan futbolcu kimdir?

Dünya Kupaları büyük bir maziye sahiptir. Bu doğrultuda birçok kişi birçok golle buluşmuştur. Ancak Almanya Milli takımında forma giyen Miroslav Klose 16 gol atarak Dünya Kupalarında en çok gol atan futbolcu unvanını elde etmiştir. Yakın tarihte kırılan bu rekoru egale edebilmek için birçok futbolcu gayret göstermektedir.

Dünya Kupalarında en çok kart gören futbolcu kimdir?

Dünya Kupaları tüm Dünya futbolcuları için önem arz etmektedir. Bunun için gerek sert müdahalelere gerekse istenmeyen görüntülere sebep olmaktadır. Bu doğrultuda kural dışı hareket edilmesi suretinde hakemler kartlarına başvurmaktadırlar. Bu doğrultuda Dünya Kupalarında en çok kart gören futbolcu Zinedine Zidane olmuştur. Zinedine Zidan özellikle Dünya Kupası finalinde Materazzi’ye attığı kafa ile kırmızı kart görmüştü.

Dünya Kupalarında forma giyen en yaşlı futbolcu kimdir?

2018 Dünya Kupaları öncesi bu unvanı elde bulunduran Galatasaray Spor Kulübünün efsane kalecileri arasında yer alan Mondragondur. Ancak 2018 Dünya Kupasında Mısrlı futbolcu Essam Al-Hadary 45 aşını 161 gün doldurduğu günde Suudi Arabistan karşısında forma giyerek egale etmiştir. Bu doğrultuda Dünya Kupalarının en yaşlı futbolcusu Essam Al-Hadary’dir.

Dünya Kupasında forma giyen en genç futbolcu kimdir?

Bu konuda bazı görüşler bulunmaktadır. 2018 Dünya Kupalarında dahi birçok 17 yaş ve üzeri futbolcu Dünya tarihinde yerini almıştır. Ancak 1982 Dünya Kupalarında Kuzey İrlanda adına forma giyen Norman Whiteside daha 17 yaşını 41 gün geçmeden Dünya Kupalarında forma giyerek bu unvanı elde etmiştir.

Dünya Kupasını en çok kazanan ülke hangisidir?

Dünya Kupası gerek kazanması gerekse katılması oldukça zordur. Özellikle katılma esnasında bile birçok takımla karşılaşılıp, başarılı olmak gerekmektedir. Bunun için Dünya Kupasını kazanmak oldukça zordur. Ancak Dünya Kupasını defalarca kazanmış birçok takım vardır. Bunların için Dünya Kupasını en çok kazanan takım Brezilya’dır. 1958, 1962, 1970, 1994 ve 2002 Dünya Kupalarını kazanarak 5 kez bu unvanı elde etmiştir.

Dünya Kupasını en çok kazanan futbolcu kimdir?

Dünya Kupasını en çok kazanan futbolcu kesinlikle Brezilya Milli Takımı için görev yapan Pele’dir. Dünya futboluna kendini kanıtlamış hatta Dünya üzerinde en çok gol atma başarısına dahi elde etmiş olan Pele, 1958, 1962 ve 1970 yıllarında Dünya Kupalarını 3 kez kazanarak Dünya Kupasını en çok kazanan futbolcu unvanını elde etmiştir.

 

Dünya Kupasının Enleri

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!