Dünyada En Çok Taraftara Sahip Olan Takımlar

Dünyada En Çok Taraftara Sahip Olan Takımlar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada en çok taraftara sahip olan takımlar, futbolun ne denli global bir spor olduğunu kanıtlar niteliktedir. Sadece kendi ülkelerinin futbol liglerinde takip edilmekle kalmayıp dünya genelinde yoğun ilgi gören bu kulüpler arasında tahmin edileceği üzere dev takımlar yer alıyor. En çok taraftara sahip olan takımlar listesine İngiliz ve İspanyol kulüpleri damga vururken, Manchester United listenin ilk sırasında yer alıyor.

Dünyada En Çok Taraftara Sahip Olan Takımlar

Manchester United

Manchester United
Manchester United

En çok taraftara sahip olan takımlar listesi kapsamında ilk sırada İngiliz devi Manchester United bulunuyor. Çok uzun süredir listenin başındaki yerini koruyan Manchester United’ı dünya genelinde 354 milyondan fazla taraftar takip ediyor. Bu taraftar desteğine paralel olarak Manchester United, ekonomik anlamda en güçlü futbol takımları arasında da zirvede.

Barcelona

Barcelona
Barcelona

Özellikle son 15 yıldaki çıkışıyla Barcelona, geniş bir taraftar kitlesini peşinden sürükledi. Katalan ekibi tüm dünyada 270 milyonu aşkın taraftara sahip. Barcelona’nın en çok ilgi gördüğü Avrupa ülkeleri ise İtalya ve İngiltere. Güney Amerika ve Asya kıtalarında da yoğun taraftar kitlesine sahip olan Barcelona, her geçen gün taraftar sayısını arttırıyor.

Real Madrid

Real Madrid
Real Madrid

Dünyada en çok taraftara sahip takımlar listesinin üçüncü basamağında tahmin edileceği üzere Real Madrid yer alıyor. Madrid ekibi, dünya genelinde 174 milyonu aşkın taraftara sahip. Bir dönem listenin zirvesini zorlayan Real Madrid, tekrardan dünya genelinde yüksek düzeyde ilgi gördüğü zamanlara geri dönmeyi hedefliyor.

Chelsea

Chelsea
Chelsea

Bir başka İngiliz devi olan Chelsea’de, dünya genelinde en çok desteklenen takımlar arasında. Mavileri dünya genelinde 135 milyondan fazla taraftar tutuyor.

Arsenal

Arsenal
Arsenal

İngiliz ekiplerinin damga vurduğu dünyada en çok desteklenen futbol takımları listesinde Arsenal’de ilk sıralarda kendine yer bulmuş durumda. Londra ekibini dünya genelinde 113 milyon taraftar takip ediyor ve destekliyor.

AC Milan

AC Milan
AC Milan

Listenin 6. basamağında ise bir İtalyan kulübü var. İtalyan devi AC Milan’a, tüm dünyada 99 milyon taraftar gönül veriyor.

Liverpool

Liverpool
Liverpool

Dünyada en çok taraftara sahip olan takımlar listesinin 7. Sırasında da yine bir İngiliz kulübü var. Dünya genelinde 71 milyonu aşkın destekçisi bulunan Liverpool, köklü tarihiyle listede üst sıralara tırmanma potansiyeli olan ekiplerden biri.

 

Dünyada En Çok Taraftara Sahip Olan Takımlar

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!