Dünyanın En Çok Maaş Alan Teknik Direktörleri

Dünyanın En Çok Maaş Alan Teknik Direktörleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en çok maaş alan teknik direktörleri aldıkları maaşlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Teknik direktör maaşları kapsamında elde ettikleri gelir ile ön plana çıkan bu isimler, dünyanın çok özel kulüplerinde kendilerine yer bulmuştur. Pep Guardiola, Diego Simeno, Fabio Cannavaro ve Zinedine Zidane gibi isimler hem teknik direktör olarak başarıları hem de elde ettikleri gelir ile ilgilerin odağı haline geliyor. İşte dünyanın en çok kazanan ve dikkat çeken çeken teknik direktörleri!

Dünyanın En Çok Maaş Alan Teknik Direktörleri

Pep Guardiola-Ortalama 23 Milyon Euro

Pep Guardiola
Pep Guardiola

Teknik direktör maaşları kapsamında ortalama 23 milyon Euroluk geliriyle dikkatleri üzerine çeken Pep Guardiola, İspanya’nın eski milli futbolcularından bir tanesi. Futbol kariyeri boyunca orta saha mevkiinde oynayan Guardiola, başarılı futboluyla ön plana çıkmayı başarmış ve konuşulan bir isim olmuştur. Futbol kariyerini bitirdikten sonra teknik direktörlük yapmaya başlayan Guardiola, halihazırda Manchester City’de teknik direktörlük görevini sürdürüyor. Genel olarak 4-3-3 şeklindeki dizilişi benimseyen Guardiola, başarılarının yanı sıra aldığı maaşla da ilgilerin odağı haline gelmiş durumda. Yaklaşık 23 milyon Euroluk maaşıyla dünyanın en çok maaş alan teknik direktörleri içerisinde yer aldığını söylemek olanaklı.

Jose Mourinho-Ortalama 17,5 Milyon Euro

Jose Mourinho
Jose Mourinho

Dünyanın en çok maaş alan teknik direktörleri listesinde yer alan bir diğer isim de Jose Mourinho’dur. Portekizli eski futbolcu, futbol kariyerini tamamladıktan sonra teknik direktörlük yapmaya başlamıştır. Halihazırda Serie A takımlarından biri olan Roma’yı çalıştırıyor. Genel olarak futbolcularını 4-2-3-1 dizilişiyle oynatıyor. Teknik direktör maaşları kapsamında ortalama 17,5 milyon Euroluk bir gelir elde ettiğini söyleyebiliriz.

Diego Simeone-Ortalama 15,4 Milyon Euro

Diego Simeone
Diego Simeone

Atletico Madrid’de teknik direktörlük yapan Diego Simeone, dünyanın en çok maaş alan teknik direktörleri listesinde bulunan bir diğer isimdir. Aktif futbol kariyeri boyunca merkez orta saha mevkiinde top koşturan Simeone, birçok önemli kulüpte de yer almıştır. Sevilla, Atletico Madrid, Lazio gibi dev kulüplerde top koşturan yıldız isim, futbol kariyerini tamamladıktan sonra teknik direktörlüğe geçiş yapmıştır. Atletico Madrid’de 4-4-2 dizilişini temel alan bir futbol anlayışına sahip olan Simeone, aldığı maaş ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Teknik direktör maaşları kapsamında yaklaşık 15,4 milyon Euro kazandığını söyleyebiliriz.

Rafael Benitez-Ortalama 13,5 Milyon Euro

Rafael Benitez
Rafael Benitez

İspanyol eski futbolcu Rafael Benitez, İngiltere Premier League’de yer alan Everton’da teknik direktörlük yapmaktadır. 4-2-3-1 dizilişini benimseyen Benitez, başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi bilmiştir. Yaklaşık 13,5 milyon Euroluk bir gelire sahip olan Benitez, dünyanın en çok maaş alam teknik direktörleri listesinde bulunuyor. Teknik direktör maaşları kapsamında elde ettiği gelirin, birçok kişinin ilgisini çektiğini ifade edebiliriz.

Fabio Cannavaro-Ortalama 12 Milyon Euro

Fabio Cannavaro
Fabio Cannavaro

Ortalama 12 milyon Euroluk geliriyle dünyanın en çok maaş alan teknik direktörleri listesinde bulunan Fabio Cannavaro, İstalyan eski futbolcudur. Aktif futbol hayatı boyunca İtalya’nın en başarılı defans oyuncularından biri olan Cannavaro, teknik direktörlük kariyerini de başarıyla sürdürüyor. 4-3-3 dizilişini benimseyen Cannavaro, halihazırda herhangi bir kulübe dahil değildir. Fakat aktif olarak teknik direktör olarak çalıştığı dönemlerde teknik direktör maaşları kapsamında yaklaşık 12 milyon Euroluk bir gelir elde ettiğini de ekleyebiliriz.

Zinedine Zidane-Ortalama 12 Milyon Euro

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Aktif futbol kariyerinde Cannes, Juventus, Real Madrid gibi takımlarda forma giyen Zinedine Zidane, 4-3-3 olarak bilinen sistemi benimsiyor. Teknik direktör maaşları kapsamında 12 milyon Euroluk geliriyle dünyanın en çok maaş alan teknik direktörleri listesine girmeyi başarmıştır. Elde ettiği gelirle dikkatleri üzerine çektiğini ve futbol dünyasında kendisine özel bir yer edindiğini söylemeden geçemeyeceğiz.

 

Dünyanın En Çok Maaş Alan Teknik Direktörleri

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!