Elmas'tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu

Elmas’tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu

Bu sezonun en eleştirilen başkanlarından biri haline gelen  Burak Elmas, gündeme dair açıklamalarda bulundu, genç başkan aynı zamanda Fatih Terim hakkında konuştu, Domenec Torrent ve Gedson Fernandes transferi gibi gündem maddeleri de dair birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elmas’tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu… Burak Elmas, Galatasaray’ın Süper Lig’deki kötü gidişatından dolayı çözüm arayışına girerek Fatih Terim  ve ekibiyle yolları ayırdı. Elmas, daha sonra ise senelerce Pep Guardiola’nın yardımcılığını yapan İspanyol teknik direktör Domenec Torrent ile anlaşmaya vardı.

Elmas'tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu
Elmas’tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu

Fatih Terim ve Torrent

Burak Elmasın’ın gerçekleştirdiği bu karar ve Fatih Terim ile yolları olaylı bir şekilde ayırmış olması taraftarların önemli bir bölümü tarafından olumlu karşılanmadı. Fatih Terim’le yolların ayrılmış olması kararını kendisinin verdiğini belirten Burak Elmas, bu kararın arkasında olduğunu yineledi. Elmas, Haber Globa ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Buket Aydın’ın üstlendiği Yüz Yüze programına konuk olarak Terim ile yolların ayrılması ve Torrent yönetimine dair genel açıklamalarda bulundu.

“Savaş, içimizi acıtıyor”

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve oluşan sıcak savaş ortamı hakkında savaş karşıtı görüş bildiren Burak Elmas, “Savaş, çok kötü bir şey. Özellikle bu savaşın mağduru olan masum insanlar, çocuklar, kadınlar bizim içimizi acıtıyorlar. Savaşın her türlüsüne karşı çıkmak lazım. Galatasaray’ın DNA’sında da sorunları konuşarak aşmak vardır.” ifadelerini kullandı.

“Torrent ile yola devam “

Domenec Torrent hakkında açıklama yapan Burak Elmas, “Göztepe ve Çaykur Rizespor maçında aksi sonuç çıksa da Torrent ile yola devam edecektik.” şeklinde konuştu.

“Galatasaray’ın Barcelona’yı eleme ihtimali yüzde 51”

Elmas’tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu.. UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu’nda Barcelona ile eşleşen Sarı-Kırmızılılar’ın Başkanı, “Galatasaray’ın Barcelona’yı eleme ihtimali yüzde 51’dir. Biz her maça Galatasaray olarak kazanmak ve tur atlamak için çıkarız.” dedi.

“Terim’in locası var, davete gerek yok”

Terim ile yollarını ayıran Galatasaray Başkanı Elmas, “İstanbul’daki maça Fatih Terim’i davet etmeme gerek yok, kendisinin zaten locası var. İhtiyaç olursa tabii ki davet ederim.” şeklinde konuştu.

Gedson transferi ve Galatasaray

Elmas’tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu… Galatasaray başkanından gündeme dair açıklamalar ı ayı transfer döneminde eski oyuncusu Gedson Fernandes’i Benfica’dan transfer etmek isteyen Galatasaray bu transfer girişiminde başarısız olmuştu. Beşiktaş’ın Benfica ile transferde anlaştığı ve kiralık olarak Rizespor’a gönderdiği Gedson Fernandes, göstermiş olduğu performansıyla dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. Gedson hakkında konuşan Elmas, “Gedson, Galatasaray’a gelmesi mümkün olan oyunculardandı. Fakat bu transfer, Galatasaray’ın başka şeylerden vazgeçmesini gerektirecekti.” ifadelerini kullandı.

Terim ile ayrılık

Fatih Terim’in teknik direktörlük görevinden alınmasına dair açıklamalarda bulunan Burak Elmas, “Fatih Terim kulüpten ayrılmadı. Divan Kurulu üyesi ve kulübün efsanesi. İleride çok farklı görevler alabilir. Bu bir birlikteliğin sonlamasının neden olduğunu konuşmanın Galatasaray’a şu an faydası yok.” şeklinde konuştu.

“Fatih Hoca, kendisi kabul etmedi”

Fatih Terim ile yolların ayrıldığı son toplantıda kafasındaki pozisyonu hocaya ilettiğini belirten Burak Elmas, “Her Galatasaray üyesinin yöneticilik, başkanlık gibi pozisyonlara aday olma hakkı vardır. Benim kafamda bir şey vardı, Fatih Hoca’ya teklif ettim ancak kendisi kabul etmedi. Saygı duymak lazım. Bunun doğru bir karar olup olmadığını Galatasaraylılar değerlendirecektir.” dedi.

Terim sayesinde başkan seçildiği iddiaları

Elmas’tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu…. Kendisinin Fatih Terim sayesinde başkan seçildiği iddiaları hakkında konuşan Elmas, “Galatasaray’ın çok değerli bir üye bazı var. Galatasaray üyeleri, kendilerini bir dönem için temsil edecek yönetimleri seçerken çok ciddi kriterlerle hareket ederler. Sadece teknik direktörle bu kararı alıyorlar demek ciddi hakaret olur.” diye konuştu.

“Arda öyle bir fotoğrafı koymamalıydı”

Arda Turan’ın Fatih Terim ve Terim’in çalışma ekibi ile birlikte bir akşam yemeğine katılması ve bu yemekten fotoğraf paylaşması hakkında konuşan Başkan, “Arda’nın, Fatih Hoca’yla birlikte olması ve yemek yemesiyle ilgili bir rahatsızlık duymadım. Galatasaray’ın kaptanı olarak bu hassas durumda, hocasının haksız eleştiriler aldığı bir ortamda daha fazla sorumluluk sahibi olmalıydı, öyle bir fotoğrafı koymamalıydı” dedi.

“En uygun adayın Torrent olduğuna karar verdik “

Elmas’tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu.. İspanyol teknik direktör Domenec Torrent hakkında açıklamada bulunan Burak Elmas, “Torrent bu projenin parçasıydı. Bu demek değil ki değişiklik kararı alacağız. Galatasaray Başkanı’nın sporun her ferdiyle bağlantılı olması gerekiyor. En uygun adayın Torrent olduğuna karar verdik.” şeklinde konuştu.

“Işıtan Gün özür diledi”

Twitter üzerinden geçmiş senelerde yapmış olduğu paylaşımlar ile gündem olan Galatasaray yöneticisi Işıtan Gün’e dair de açıklamalarda bulunan Başkan, “Işıtan Gün, şu anda aktif yöneticimiz. Işıtan Gün’ün Fatih Terim’le ilgili bir tweet’i olmadı. Geçmiş yıllarda, çok gençken attığı bazı tweetlerde hatalıydı. Yanlış tweetler atmış geçmişte, kabul etti ve özür diledi.” şeklinde konuştu.

“İbra korkumuz yok”

Elmas’tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu… Yönetim Kurulu’nda ibra edilmeyeceği yönünde çıkan iddialar hakkında konuşan Başkan, “Tüzüğümüze birebir uymaya gayret gösteriyoruz. İbra korkumuz yok, işimize devam ediyoruz. Galatasaray’da bir iş yapıldıysa onun hesabı verilmeli. Ne zaman bakıyoruz ki bazı konularda yalan haberler çıkıyor, biz de tüm kararları hemen açıklıyoruz. Üyelerimizin doğru bilgiyle karar vermesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz.” dedi.

“Gençleştirme projesi değil bu, Avrupa’nın sayılı kulüplerinden biri haline gelme projesi.”

“Gençleştirme projesi değil bu. Galatasaray’ın kişilerden bağımsız, uzun süre sürecek ve Türkiye’nin hatta Avrupa’nın sayılı kulüplerinden biri haline gelme projesi asıl amacımız. FFP’nin başındaki arkadaşlarla görüştüm. Türk futbolu alışkanlıklarından vazgeçmezse Avrupa’da yer alamama riskiyle karşı karşıya. Kulüplerimiz gelir yaratamayacak durumda. Bir devrim yapmak lazım. Türkiye bu devrimi yapmazsa Avrupa’ya katılmak bile hayal olmak üzere. Spora değişik bir bakış açısı getirmemiz lazım. Zarar ederek, günlük baskılara cevap vererek bugünlere geldi kulüpler. Yapılandırma anlaşmasıyla bütün harcamalarını ve gelirlerini bağladı kulüpler. Sıkı bir denetim altındayız. Türk futbolunu, kişilere bağlı yönetemeyeceğimizi gördük ve projemizi ortaya koyduk. Uygun bütçeyle bir takım yapmak, ileride bonservis geliri getirebilecek potansiyelli oyuncuların getirilmesi, oyuncuları geliştirerek para kazanabilecek ve sahnede olacak olan bir takım amaçladık.

“Artık her masada biz de varız”

“Her masada biz de varız. Yayın gelirlerin büyümesi için Galatasaray’ın fikirleri masada. Hatta bazı konularda Galatasaray önderlik ediyor.”

“Torrent’i tanımamız, Pep sayesinde oldu”

Elmas’tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu….Domenec Torrent’e güveninin tam olduğunu belirten Elmas, İspanyol Teknik adamla Pep Guardiola sayesinde tanıştığını söyledi: “Domenec Torrent çok fazla detaylı görüşerek karar verdiğim hoca. Hem Torrent’e hem de yardımcılarının bilgisine çok güveniyorum. Sonuna kadar arkalarındayım. Bizim Torrent ile tanışmamız, Pep sayesinde oldu. Pep Guardiola, ‘Futbolla ilgili bir sorun varsa, Torrent çözer’ dedi.”

“Okan Buruk’la ilgili herhangi bir olumsuz demecim olmadı”

Torrent ile yolların ayrılması durumunda en çok gündeme gelen adaylardan biri olan Okan Buruk hakkında da açıklamada bulunan Elmas, “Okan Buruk’la ilgili herhangi olumsuz bir demecim olmadı. Torrent teknik direktörümüzdü, spekülasyon yapıldı. Okan Hoca da zor bir dönemden geçiyor, oğlu zor bir hastalıkla uğraşıyor. Oğlu koyu bir Galatasaraylı ve bu konuyu fazla deşmemek lazım.” ifadelerini kullandı.

 

Elmas’tan önemli açıklamalar ve yüzde 51 vurgusu

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!