featured

En Başarılı Fransız Teknik Direktörler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En başarılı Fransız teknik direktörler listesinde yer alan isimlerin her biri, elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çekiyor. Fransız teknik direktörler listesinde bulunan isimlerin, başarılarıyla ön plana çıktıklarını söylemek mümkün. Çalıştırdıkları takımlarda elde ettikleri başarılar sayesinde taraftarların gönlünü fetheden her bir isim, aynı zamanda futbol dünyasında da özel bir yer sahip. İşte başarılarıyla ön plana çıkan Fransız teknik direktörlerin listesi!

En Başarılı Fransız Teknik Direktörler

Laurent Blanc

En Başarılı Fransız Teknik Direktörler
Laurent Blanc

Fransız teknik direktörler içerisinde yer alan Laurent Blanc, şu anda herhangi bir kulüpte yer almıyor. Çalıştırdığı son takım ise Al-Rayyan SC’dir. Genellikle tercih ettiği diziliş 4-2-3-1’dir. 56 yaşındaki başarılı teknik direktör; G. Bordeaux, Fransa, Paris Saint-Germain gibi kulüplerde yer almış ve bu kulüpleri de çalıştırmıştır. Kariyer hayatı boyunca 3 şampiyonluk elde eden Blanc, dikkatleri üzerine çekmiş bir teknik direktördür. En başarılı teknik direktörler listesinde yer aldığını ve kariyeri boyunca başarılı çalışmalar içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Gerard Houllier

En Başarılı Fransız Teknik Direktörler
Gerard Houllier

Aktif teknik direktörlük hayatında pek çok takımı çalıştıran Gerard Houllier, en başarılı Fransız teknik direktörler listesinde yer alan isimlerden bir diğeri. Liverpool, Aston Villa, New York gibi takımları çalıştıran ve başarılarıyla ön plana çıkan Houllier, kariyer hayatı kapsamında toplamda 4 şampiyonluk elde etmiş bir isim. PSG ile Fransa Ligue 1 Şampiyonluğu, Olympique Lyonnais ile 2 Ligue 1 Şampiyonluğu ve Fransa Milli Takımı ile Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası elde etmiştir. Blanc’tan sonra en başarılı Fransız teknik direktör yer aldığını söyleyebiliriz. Fransız teknik direktörler içerisinde bulunan Houllier, listenin en önemli isimlerden biri olarak dikkat çekiyor.

Carlo Ancelotti

En Başarılı Fransız Teknik Direktörler
Carlo Ancelotti

Fransız teknik direktörler listesinde bulunan Carlo Ancelotti, halihazırda Real Madrid forması altında teknik direktörlük yapıyor. 4-3-3 ofansif dizilişi tercih eden Ancelotti, aktif teknik direktörlük hayatında birçok kulübün formasını giyiyor. Reggiana, Juventus, Chelsea, Real Madrid gibi kulüplerde yer alan ve bu kulüplerin çalıştırıcılığını yapan Ancelotti, kariyer hayatı boyunca 1 şampiyonluk elde etmiştir. Bu sayede en başarılı Fransız teknik direktörler listesinde yer aldığını söyleyebiliriz.

Paul Le Guen

En Başarılı Fransız Teknik Direktörler
Paul Le Guen

Ligue 2 takımlarından AC Le Havre forması altında teknik direktörlük yapan Paul Le Guen, 4-4-2 dizilişini tercih ediyor. Rennes, Olimpik Lyon, Umman, Nijerya, Bursaspor gibi takımlarda yer alan Guen, özellikle Ligue 1’de çok özel başarılar elde etmiştir. Fransız teknik direktörler listesinde yer alan Paul Le Guen, kariyer hayatı boyunca farklı başarılar elde etmiştir. Olympique Lyonnais ile 2003, 2004, 2005 yıllarında Ligue 1 Şampiyonu olan Guen, yine aynı takım içerisinde 2002, 2003 ve 2004 yılları arasında Şampiyonlar Kupası sahibi olmuştur. Bunun yanı sıra PSG ile 2008 yılında Copue de la Ligue Şampiyonu, 2008 yılında ise Copue de France finalisti olmuştur. Başarılı çalışmalarına devam eden Guen, en başarılı Fransız teknik direktörler içerisinde yer alıyor.

Leonardo Jardim

En Başarılı Fransız Teknik Direktörler
Leonardo Jardim

En başarılı Fransız teknik direktörler listesinde bulunan Leonardo Jardin, halihazırda kulüpsüzdür. En son Al-Hilal Riyad kulübünde yer alan Jardim, başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken bir isimdir. 4-2-3-1 dizilişi tercih eden Jardim, birçok kulüp içerisinde yer almış ve başarılarıyla ön plana çıkmıştır. Chaves, Olimpiakos, Monaco gibi kulüplerde bulunan teknik direktör; Fransız teknik direktörler içerisinde bulunuyor. 2017-2018 sezonunda Monaco ile 1 kere Fransa Şampiyonluğunu elde etmiştir. Farklı takımlar ile çok çeşitli başarıları olduğunu söylemek olanaklıdır.

] }
En Başarılı Fransız Teknik Direktörler

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!