En Çok Kazanan Sporcular 2021

En Çok Kazanan Sporcular 2021

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En çok kazanan sporcular 2021 yılı için de daha önceki dönemlerde olduğu gibi farklı istatistik kurum ve kuruluşları tarafından belirlendi. Futbol, Boks, Amerikan Futbolu, Basketbol, Motor Sporları ve Tenis gibi spor dallarında gösterdikleri performansla dünya çapında üne sahip olan sporculardan bazıları elde ettikleri gelirlerle de gündeme geliyor.

İşte en çok kazanan sporcular 2021 listesi!

Conor McGregor – Boks ve Karma Dövüş

Conor McGregor
Conor McGregor

En çok kazanan spor dalı arasında dövüş sporları, hemen her dönem ilk sırada yer alıyor. 2021 senesinde de en çok kazanan sporcu unvanı bir dövüş sporunda aktif olarak faaliyet gösteren sporcuya ait. 32 yaşındaki Conor McGregor bir senede elde ettiği 180 milyon Dolarlık gelirle, 2021 yılının en çok kazanan sporcusu oldu.

Lionel Messi – Futbol

Lionel Messi
Lionel Messi

En çok kazanan sporcular listesi 2021 yılında ikinci sırada futbolda yakından tanıdığımız yıldız bir isim yer alıyor. Senede 130 milyon Dolar kazanan Lionel Messi, dünyada en çok gelir elde eden sporcular arasında.

Cristiano Ronaldo – Futbol 

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Listenin üçüncü sırasında yine bir futbolcu bulunuyor. Lionel Messi’den yıllık bazda daha az kazanan Cristiano Ronaldo, 2021 yılında 120 milyon Dolar kazanacak.

Dak Presscott – Amerikan Futbolu

Dak Presscott
Dak Presscott

En çok kazanan sporcular 2021 listesinin dördüncü basamağında ise ABD’de en çok takip edilen spor branşlarından olan Amerikan Futbolunda mücadele eden Dak Presscott yer alıyor. Presscott 2021 senesinde tam 107.5 milyon Dolar gelir elde edecek.

LeBron James – Basketbol

LeBron James
LeBron James

Sahip olduğu servetiyle gündemden hiç düşmeyen ünlü basketbolcu LeBron James, en çok kazanan sporcular listesinin beşinci basamağında. Daha önce 4 kez NBA şampiyonluğu elde eden James, 96.5 milyon Dolar kazanıyor.

Neymar – Futbol

Neymar
Neymar

Her sezon dünyanın en çok kazanan sporcuları arasında gösterilen Neymar, 2021 listesine altıncı sıradan dahil oldu. Brezilyalı yıldız futbolcunun yıllık geliri 95 milyon Dolar.

Roger Federer – Tenis

Roger Federer
Roger Federer

Bireysel performansın en önem arz ettiği sporlardan olan tenis, her daima dünyanın en çok kazanan sporcularına ev sahipliği yapmaya oldukça uygun bir spor dalı. Dünya çapında yüksek düzeyde tanınırlığa sahip olan ünlü sporcu Roger Federer, en çok kazanan sporcular arasında yer alıyor. İsviçreli sporcu yılda 90 milyon Dolar gelir elde ediyor.

 

En Çok Kazanan Sporcular 2021

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!