En Çok Kulüp Değiştiren Teknik Direktörler

En Çok Kulüp Değiştiren Teknik Direktörler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En çok kulüp değiştiren teknik direktörler listesine Türk teknik direktörler damga vurmayı başardı. Avrupa’nın üst düzey 6 futbol ligi üzerinde yapılan çalışmalara göre Türkiye, hemen her sezon aynı dönem içerisinde en çok teknik direktör değişikliğinin yaşandığı ülke konumunda. Bu istatistik ise Türkiye’de görev alan teknik direktörlerin çalıştırdıkları takım sayısına doğrudan etki ediyor. İşte istikrarsız görünüm çizmelerine karşın birçok kulüp tarafından tercih edilen

En çok kulüp değiştiren teknik direktörler

Yılmaz Vural – 28

Yılmaz Vural
Yılmaz Vural

Son olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor takımını çalıştıran Yılmaz Vural, dünyada en çok kulüp değiştiren teknik direktörler arasında yer alıyor. Türkiye Süper Ligi’nde 3 büyükler dışında hemen her futbol takımında teknik direktörlük yapan Vural, çoğunlukla takımların küme hattına yakın olması durumunda yönetimler tarafından tercih ediliyor.

Samet Aybaba – 22

Samet Aybaba
Samet Aybaba

En çok kulüp değiştiren teknik direktörler listesinin ikinci basamağında ise Samet Aybaba bulunuyor. Türkiye’de önemli başarıların altına imza atmış olan Aybaba, şimdiye dek 22 kez takım değiştirdi.

Hüseyin Kalpar – 22

Hüseyin Kalpar
Hüseyin Kalpar

En fazla takımda teknik direktörlük görevini üstlenen isimler listesinin üçüncü basamağında bir başka Türk antrenör var. Hüseyin Kalpar, 1994 yılında 2. antrenör olarak başladığı kariyerinde toplamda 22 kez farklı takımlarda görev aldı.

Erkan Sözeri – 21

Erkan Sözeri
Erkan Sözeri

Erkan Sözeri, çalıştırdığı 21 farklı takımla en çok kulüp değiştiren teknik direktörler listesinin dördüncü basamağında yer alıyor. Sözeri son olarak 2020-21 sezonunu Bandırmaspor’un başında tamamladı.

Giray Bulak – 21

Giray Bulak
Giray Bulak

Giray Bulak’ta değiştirdiği takımlar nedeniyle anılan teknik direktörlerden. Hemen her sezon hangi takımda görev alacağı tartışılan deneyimli teknik adam, şimdiye dek tam 21 kez takım değiştirdi. Süper Lig’de 3 büyükler dışında hemen her kulübü çalıştıran Bulak, 1996-97 sezonunda Kardemir Karabükspor’u 1. Ligde şampiyonluğa taşımıştı.

Güvenç Kurtar – 21

Güvenç Kurtar
Güvenç Kurtar

En çok kulüp değiştiren teknik direktörler denildiğinde tüm Türk futbolseverlerin aklına gelen ilk isimlerden olan Güvenç Kurtar, kariyeri boyunca 21 kez takım değiştirdi. Kocaelispor’la Türkiye’yi UEFA Kupası’nda da temsil etmeyi başaran Güvenç Kurtar, kariyerinde birçok başarı elde etti.

En Çok Kulüp Değiştiren Teknik Direktörler

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!