En Çok Kupa Kazanan Takımlar Sıralaması

En Çok Kupa Kazanan Takımlar Sıralaması

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En çok kupa kazanan takımlar sıralaması, hemen her futbolseverin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Bu alanda istatistiki çalışmalar yürüten bazı kuruluşlar, sadece futbol alanında en çok kupaya sahip olan takımları belirledi. 30 takımdan oluşan listeye Fenerbahçe 43, Galatasaray ise 60 kupayla dahil oldu. Yapılan çalışmalar ulusal düzeyde gerçekleşen turnuvaları içermezken en çok kupa kazanan takımlar sıralaması tüm dünyada şu şekilde oldu!

En Çok Kupa Kazanan Takımlar Sıralaması

Al Ahly – 131 kupa

Al Ahly
Al Ahly

Yapılan araştırmalara göre müzesinde en çok kupa olan takım, Mısır al Ahly oldu. 1907 yılında kurulan kulüp, ulusal ligde 40’dan fazla kez mutlu sona ulaştı. Uluslararası alanda da şampiyonlukları bulunan Al Ahly, birçok alanda rekor kırdı.

Glasgow Rangers – 121 kupa

Glasgow Rangers
Glasgow Rangers

1872 yılının Mart ayında kurulan İskoç ekibi Glasgow Rangers, toplamda 121 kez uluslararası ve ulusal arenada kupa sahibi oldu. Glasgow ekibinin İskoçya Ligi’nde 55 şampiyonluğu bulunuyor.

Club Nacional de Football – 113 kupa

Club Nacional de Football
Club Nacional de Football

En çok kupa kazanan takımlar arasında 3. basamakta yer alan Club Nacional de Football, Uruguay ekibidir. 1899 yılında kurulan kulübün müzesinde toplam 113 kupa bulunuyor.

Celtic – 111 kupa

Celtic
Celtic

Avrupa’da en çok kupa kazanan takımlar arasında yer alan Celtic, 11 kupayla listenin 4. Sırasında yer alıyor. İskoçya Ligi’nde toplamda 51 kez mutlu sona ulaşan Glasgow ekibi, 39 kez de İskoç Kupası’nı müzesine götürmeyi başardı.

Penarol – 108 kupa

Penarol
Penarol

Bir başka Uruguay ekibi olan Penarol da en çok kupa kazanan takımlar sıralaması kapsamında yer alıyor. Listeye 5. sıradan dahil olan Penarol, ulusal ve uluslararası alanda toplam 108 kupayı müzesinde bulunduruyor.

Barcelona – 96 kupa

Barcelona
Barcelona

1899 yılında İspanya’nın Katalonya özerk bölgesinde kurulan Barcelona, toplamda 96 kupayı müzesinde bulunduruyor.

Real Madrid – 92 kupa

Real Madrid
Real Madrid

İspanyol ekibi Real Madrid de en çok kupa kazanan takımlar sıralamasında kendine yer buluyor. Başkent ekibi şimdiye dek elde ettiği 92 kupayla listenin 7. basamağında konumlanıyor.

Benfica – 90 kupa

Benfica
Benfica

1904 yılında kurulan Portekiz ekibi Benfica, adeta bir kupa canavarı. Portekiz Ulusal Ligi’nde 37 kez mutlu sona ulaşan Benfica, lig kupasını da 25 kez müzesine götürmeyi başardı. Benfica’nın sahip olduğu tüm kupalar 100’den fazla olsa da geçerliliği uluslararası standartlarda olan turnuvalar üzerinden yapılan araştırma sonucunda Portekiz kulübünün toplam kupa sayısı 90 olarak tayin edilmiştir.

 

En Çok Kupa Kazanan Takımlar Sıralaması

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!