En çok Şampiyonlar Ligi Kupasını kazanan 10 kulüp

En çok Şampiyonlar Ligi Kupasını kazanan 10 kulüp

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya futbol tarihinin en önemli platformlarının arasında en prestijlisi şüphesiz Şampiyonlar Ligi’dir. Adı üstüne Şampiyonlar Ligi, Avrupa’daki liglerde şampiyonluğa ulaşmış tüm takımları bir araya toplayarak Avrupa birincisini seçen bir arenadır. Bu doğrultuda tüm futbol severlerin gözü Şampiyonlar Ligi maçlarına çevrilir. İşte, bizde bugün en çok Şampiyonlar Ligi Kupasını müzesine götüren kulüplerin listesini hazırladık.

En çok Şampiyonlar Ligi Kupasını kazanan 10 kulüp

1.Real Madrid: 13 Şampiyonlar Ligi Kupası

İspanya’nın en büyük 2 takımı arasında yer alan Real Madrid, en son 2 sene önce kaldırdığı Şampiyonlar Ligi Kupasını toplamda 13 kez kazanarak En çok Şampiyonlar Ligi Kupasını kazanan kulüpler arasında ilk sırada yer alır.

2. Milan: 7 Şampiyonlar Ligi Kupası

İtalya’nın tartışmasız en köklü kulüpleri arasında yer alan Milan, özellikle 2006-2007 sezonundaki efsane kadrosuyla gerek tüm taraftarların gönlünde taht kurmuş, gerekse Şampiyonlar Ligi kupasını 7 kez müzesine götürerek İtalya’da adından çokça söz ettirmiştir.

3. Liverpool: 6 Şampiyonlar Ligi Kupası

İngiltere denilince akla gelen ilk takım arasında yer alan Liverpool, Jurgen Kloop ile büyük bir ivme yakaladığı yakın dönemde, en son geçen sene Şampiyonlar Ligi Kupasını kaldırmıştı. Ancak Şampiyonlar Ligi Kupası bununla da sınırlı değildir. Bu kupayı toplamda 6 kez kaldıran Liverpool, En çok Şampiyonlar Ligi Kupasını kazanan kulüpler arasında 3. sırada yer almaktadır.

4. Barcelona: 5 Şampiyonlar Ligi Kupası

Tüm futbol severler, Şampiyonlar Ligi Kupasını en çok kazanan kulüpleri kim diye sorduğunda eminiz ilk 2 sıraya Barcelona’yı ekleriz. Ancak son zamanlarda özellikle Lionel Messi ile büyük bir seviye atlayan Barcelona, Şampiyonlar Ligi Kupasını 5 kez müzesine götürmüştür.

5. Bayern Münih: 5 Şampiyonlar Ligi Kupası

Bundesliga’da üst üste 8 kez şampiyonluğunu ilan eden Bayren Münih, Şampiyonlar Ligi Kupalarında da aynı başarıyı göstererek toplamda 5 kez Şampiyonlar Ligi Kupası kazanarak listemizde 5. sırada yer alıyor.

6. Ajax: 4 Şampiyonlar Ligi Kupası

2 sene önce Şampiyonlar Ligi’ne damga vuran Ajax, tarihinde 4 kez Şampiyonlar Ligi Kupasını müzesine götürerek listemizde 6. sırada yer alıyor.

7. İnter: 3 Şampiyonlar Ligi Kupası

İnter, Özellikle 2009-2010 yılında kazandığı Şampiyonlar Liginde gösterdiği performansla tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Jose Morinho ile elde edilen bu Kupa tarihinde ilk kez elde edilmemiştir. Daha önce 2 kez daha alınan Şampiyonlar Ligi Kupası, İtalya’daki müzede yerini almıştır.

8. Manchester United: 3 Şampiyonlar Ligi Kupası

İngiltere’nin önce gelen takımlarından Manchester United, Cristiano Ronaldolu 2007 sezonunda 3. Kez Şampiyonlar Ligini kazandığında Chelsea’ye aşırı derecede zorlanmıştır. 120 dakikalık maçın ardından penaltılarda gülen taraf Manchester United olmuştur. Toplamda 3 Şampiyonlar Ligi Kupası kazanan Manchester United listemizde 8. Sırada yer alıyor.

9. Porto: 2 Şampiyonlar Ligi Kupası

Portekiz’in Dünya futboluna futbolcu tedarikinde bulunan en önemli takımı Porto, 2 kez Şampiyonlar Ligi Kupasını müzesine götürme başarısı elde etmiştir.

10. Juventus: 2 Şampiyonlar Ligi Kupası

İtalya’nın her geçen gün kalitesine kalite katan takımı Juventus, geçtiğimiz senelerde birçok kez Şampiyonlar Ligi finallerinden dönmüştür. Bu talihsizlikler içerisinde de olsa Şampiyonlar Ligi Kupasını 2 kez müzesine götürme şansını elde etmiştir.

 

En çok Şampiyonlar Ligi Kupasını kazanan 10 kulüp

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!