0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Dünya’nın En Pahalı 10 Ligi

  Dünya'nın en pahalı liglerini merak etmiş miydiniz? İşte Dünya'nın en pahalı ilk 10 ligi.
  Dünya’nın En Pahalı 10 Ligi

  Futbol Dünya üzerinde izlenen en iyi spordur. Gerek küresel seyirci gerek ülke bazlı seyircisi olmak üzere birçok seyirciyi bir araya getiren bir oluşumdur. Futbol deyince akla her zaman en iyi oyuncular gelir. Çünkü futbolu futbol yapan her daim futbolculardır. Çünkü taraftarlar yani bizler futbolcuların birbirlerine verdikleri reaksiyonları izleriz. Buradan anlaşılması gerekenin futbolcuların futbol için ne kadar önemli olduğunudur. Çünkü en iyi futbolcu aslında en çok taraftarı çeken unsurdur. Bunun için en iyi futbolcuların oluşturduğu takımlar, en iyi ligleri oluşturur. Bunun için Tahmin Haber ekibi olarak Bugün En pahalı lig sıralamasını derledik.

  1.Premier Lig:

  İngiltere’nin önde gelen takımlarının oluşturduğu Premier Lig en pahalı lig sıralamasında 1. Sırada yer alır. İçinde bulundurduğu takımlar neticesinde kurulduğu günden bu yana kendinden her zaman bahsettirir. Futbolun İngiltere’de bulunduğu bilgisini de verirsen Premier Liginin değerini de anlamak zor değildir. Hele ki son 2 sezondur yaptığı çıkış ile tüm dikkatleri üzerine Çeken Premier Ligin değeri tamı tamına 8 milyar 520 milyon Euro’dur. Ayrıca yaş ortalamasının da 27,5’larda seyir eden Premier Lig, günümüzde de en çok izlenen ligdir.

  2.La Liga

  İspanya’nın en önde gelen takımlarının oluşturduğu La Liga, Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Sevilla vb takımları bünyesinde barındırır. Şuanda dünya’nın en iyi oyuncusu unvanını Cristiano Ronaldo ile bölüşen Lionel Messi, La Liga’da top koşturmaktadır. C. Ronaldo’nunda 2 sezon önce Real Madrid forması giydiğini düşünürseniz İspanyollara ait La Liga’nın değerini anlamış olursunuz. La Liga’nın değeri 5 milyar 690 milyon Euro olup yaş ortalaması 27,5’larda seyir etmektedir.

  3.Serie A Ligi:

  Birçok Türk futbolcusunu da liginde barındıran ve Dünya’nın en iyi oyuncularından biri olan Cristiano Ronaldo’yu da ekiplerinde barındıran İtalya Serie A Ligi, listemizin 3. Srıasında yerini almaktadır. 4 milyar 890 milyon Euro değerinde olan Serie A Ligi’nin ortalaması 27,2’lerde seyir etmektedir.

  4: Bundesliga

  bundesliga

  Almanya’nın önde gelen takımlarının oluşturduğu Bundesliga, birçok yıldız oyuncuyu da bünyesinde barındırır. Özellikle Bayern Münih ve B. Dordmund gibi takımlar ile Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Liglerinde çıkış yakalayan Bundesliga’nın değeri 4 milyar 540 milyon Euro’larda seyir etmektedir.  Bundesliga’Nın yaş ortalaması da 25,7’dir.

  5: Ligue:

  fransa

  Fransa’nın önde gelen takımlarının oluşturduğu Ligue, son zamanda yetiştirdiği futbolcularla sükse yapmıştır. Özellikle Mbappe ve Greizman gibi futbolcuları yetiştirmiş ayrıca Neymar JR gibi dünya yıldızını da liginde bulundurma şerefine hasıl olmuştur. Fransa Ligue’nin değeri 3 milyar 430Euro olup yaş ortalaması tamı tamına 25, 7’lerde seyir etmektedir.

  6: Liga Nos:

  portekiz

  Portekizin ileri gelen takımlarının oluşturduğu Liga Nos, bir çok yıldız oyuncuyu yetiştirip ülke dışına ihraç etmiştir. Liga Nos’un şu anki değeri 1 milyar 130 milyon Euro olup, yaş ortalaması 26,8’dir.

  7:Premier Liga

  rusya ligi

  Rusya’nın önde gelen takımlarının oluşturduğu Premier Liga’nın değeri 922 milyon 480 bin Euro olup, yaş ortalaması 27,3 civarlarındadır.

  8:Jupiler Pro League

  belçika ligi

  Belçika’nın 1. Ligini oluşturan Jupiler Pro League’nin değeri 690 milyon olup, yaş ortalaması,25,3’tür.

  9: Süper Lig:

  süper lig

  Son zamanlarda ülke dışına ihraç ettiği oyuncularla gündeme gelen Türkiye Süper Ligi’nin değeri 615 milyon 20 bin Euro’dur. Yaş ortalaması ise 28,7’dir.

  10: Premier Lig

  ukrayna

  Ukrayna’nın 1. Ligi olan Premier Ligi’nin değeri 300 milyon 580 bin Euro olup, yaş ortalaması tamı tamına 25,7’dir.

  Site İçi Yorumlar
  • Selma Güneş4 ay önce
  • Futbol tutkunları için bilinmesi gereken şeyler bunlar. Futbol evrenseldir. Sadece kendi ülke sınırları içinde oynanan bir spor olmadığı için dünyaca ünlü ligleri de bilmek gerek

  • Çağdaş4 ay önce
  • Bu konu hakkında bilgim yoktu ve bana burasi bilmem gerekenleri öğretti teşekkür ederim

  • İlyas kurt4 ay önce
  • Süper ligimiz 9. Sırada güzel