Fatih Terim:

Fatih Terim: “Limitimiz olsa Haaland’ı alabilirdik”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim gazetecilerle sohbet toplantısında Borussia Dortmund’ın yıldızı Erling Haaland’ın Molde’de oynadığı dönemde nasıl elden kaçırdıklarını anlattı. İşte o sözler…

LİMİTİMİZ OLSA HAALAND’I ALIRDIK

“Birçok oyuncu seyrettiriyoruz biliyorsunuz. Bunlar arasında Erling Haaland sizin için en çarpıcısı olabilir. Biz onu U20 Şampiyonası’nda izlettik, canlı olarak da daha sonra bir lig maçı için Norveç’e Ümit Davala Hoca ile Necati Ateş Hoca’yı gönderdim. Oradan beni aradılar, maçtan. “Hocam, tüm scoutlar burada, elimizi çabuk tutmazsak alırlar” dedi. Canlı seyrettiriyorum. Biri santrafor, öbürü bek oynamış ama her yerde de kullanmışız futbolculuk döneminde. O gün limitimiz olsaydı, 8-9 milyona transferi bitirme noktasına gelecektik.”

LINNES ÜZERİNDEN İLETİŞİM KURDUK

“Juventus, City, MANU hepsi orada. Şu an Avrupa’nın en önemli oyuncusu. Martin Linnes ile beraber Norveç’in aynı şehrinden olduğu için iletişim kurduk, babasıyla görüştük. Oyuncuyla anlaşma noktasına geldik. Maalesef, Norveç’ten hiç çıkmamış 20 yaşında bir oyuncuya o dönem 8-9 milyon versek, neler olabilirdi Türkiye’de, siz tahmin edin. Şimdi 150 milyon Euro.”

Fatih Terim: “Limitimiz olsa Haaland’ı alabilirdik”

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!