0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Fatih Terim, Yabancı Sınırını Eleştirdi

  Galatasaray 1-4 Alanyaspor maçının ardından Galatasaray Spor Kulübü teknik direktörü Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Açıklamalarda en büyük bölümü yabancı sınırı aldı.
  Fatih Terim, Yabancı Sınırını Eleştirdi

  Galatasaray ile Alanyaspor Süper Ligin 31. Haftasında karşı karşıya gelmiş, Alanyaspor, galatasaray’ı 4-1’lik skorla mağlup etmişti. Galatasaray Spor Kulübü teknik direktörü Fatih Terim, maçın ardından yaptığı açıklamalarda yabancı sınırını eleştirdi.

  Galatasaray spor Kulübü teknik direktörü Fatih Terim, açıklamalarında: “Alanyaspor karşısında çok iyi pozisyonlar bulduk. Lakin gole çeviremedik. 43. Dakika’da taç kullanımından yapılan orta’nın ardından 1-0 geri düştük. Galatasaray spor Kulübü buna nasıl imkan verir? Bu gol nasıl olur? Derken hanemizde 2.0’lık skoru gördük. Ayrıca gole giderken, özellikle 1-0’ın ardından Adem ile atabileceğimiz 1 metrelik mesafedeki gol, döndü dolaştı tekrar kalemizde golü gördük. Futbolda adalet yoktur ama hiç değilse denge vardır derken, en nihayetinde 45+5’de Adem’in golü geldi. Galatasaray Spor Kulübü olarak maçı bu dakikadan sonra kopartabileceğimizi düşünüyorduk. Zaten ilk yarıyı 1 farkla geride kapattık,, her türlü dengeyi yakalardık. 2. Yarı başladı ve hep beraber gördük ki Galatasaray Spor Kulübü rakip sahadan çıkmıyordu. Sürekli 18-20 metreler içerisinde oynadık. Ancak gol ayaklarımızla toupu buluşturmada sorunlar yaşadık. Dakika 89 da 3. Golü yediğimizde artık maç kopmuştu. Futbol böyledir. 2 fark atıldığı zaman geri dönüşü yoktur gibi hissedersiniz. Zaten 90+6’da 4. Golü yedikten sonra skor belli oldu.” İfadelerine yer verdi.

  “Salgından önce oynayıp, kazanıyorduk. Virüs sonrası oynuyoruz ancak kazanamıyoruz”

  Maçın ardından açıklamalarda bulunan Fatih Terim’e, gazetecilerin birinden gelen “Salgın öncesi maçları kaynıyordunuz, salgın sonrası 5 maçtır kazanamıyorsunuz. Salgın olmasaydı şampiyon olur muydunuz?” sorusu üzerine cevap veren Fatih Terim: “Salgından önce oynayıp, kazanıyorduk. Virüs sonrası oynuyoruz ancak kazanamıyoruz. Aradaki en büyük fark budur. Ancak salgın öncesi kadro ile şuan ki kadro arasında bir fark yok. Bu sevindirici. Hatta oyunumuzda da bir fark yok. Görüyorsunuz tüm oyunu rakip sahaya yıkıyoruz. Ancak tek fark golcülerimizle oyuncularımızı buluşturamıyoruz.” İfadelerine verdi.

  Türkiye futbol Federasyonunun yabancı sınırlaması ile alakalıda konuşan Fatih Terim: “Yabancı sınırlamasının alt yapısı aylar öncesinden yapıldı. Aslında algısı da çok önceden yapılmıştı. 8 yabancı ile oynanıp, 3 Türk futbolcu ile kadronun tamamlanacağı öncelerden beri süre gelen bir düşünce idi. Nihat Bey’e sorduğumuzda “yabancı sınırını düşüreceğiz” demişti. Demek ki TFF’nin tüm departmanları aynı fikirdeymiş. Ama benim şahsi fikrimi soracak olursanız, yasaklamalar ve kısıtlamalar ile birlikte hiçbir kurum kendini kalkındıramaz. Bakın öncelerinden kısıtlamalar vardı da ne olur? Bu dönem Avrupa’da en çok Türk futbolcunun oynadığı dönemdir. Aslında sınırlama yapılacağına futbolcu nasıl yetiştirilir hakkında bilgiler verilse daha iyi olur.” İfadelerini kullandı.

  Fatin Terim: “Demek ki böyle uygun gördüler”

  Fatih Terim, son olarak yaptığı açıklamalarında: “ Demek ki TFF gelişimi böyle uygun gördü. Ancak benim şahsi kanaatim, bilgim ve birikimlerim kısıtlama ile bir yerlere gelemeyeceğimizi söylüyor. Bizim problemimiz futbolcu yetiştirmede. Herkes alt yapı diyerek geçiniyor ancak problem yetiştirmede alt yapıda değil ki. Oyuncu ayırt edilmesi hiç hoş değil. Yabancı ya da yerli, futbolcu futbolcudur. Aslında bu sisteme konulması gereken teşviktir. Türk futbolcu oynatana teşvik verilmesi en güzel uygulamadır.

  Site İçi Yorumlar
  • Şahin4 ay önce
  • Yabancı sınırı Türk futboluna ne katacak hiçbir şey sadece daha da gerilememizi sağlıyacak bir an önce bu cehaletten uyansalar iyi olur

  • Yusuf6654 ay önce
  • Fatih terim sonuna kadar haklı alt yapıya önem vermeyen bir ülke olarak nasıl futbolcu çıkartıp profosýönel takımlarla oynayalım kısıtlama şu zamanda doğru değil bizde isteriz türk oyuncu olsun hep ama önce alt yapıdan sağlam futbolcu üretin sonra bu kurala şart koşun

  • ayberk4 ay önce
  • bence yabancı sınırı biraz daha geri cekilmeli ülkedmizdeki türk fotbolcular daha iyi yerlere gelebilmesi için

  • Rümeysa4 ay önce
  • Adam çok haklı konuşmuş.Bütün maçlarımız çok kötü geçiyor cidden.Mutsuzum.

  • Abcd4 ay önce
  • Fatih Terim napsin oyuncular oynamıyor

  • Yakup4 ay önce
  • Fatih Terim napsin oyuncular oynamıyor

  • ömer4 ay önce
  • Neden eleştiriyorsun adam akıllı türk futbolcu yetişmiyor alt yapıdan bırak yetişsin hep takımı düşünmeyin birazda ülkeyi düşünü…

  • Miraç4 ay önce
  • Fatih Terim napsin oyuncular oynamıyor

  • Miraç4 ay önce
  • Fatih Terim napsin oyuncular da aorun var