featured

“Fatih Terim’e Galatasaray adına kızgınım”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Hürriyet gazetesine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Teknik direktör Fatih Terim’in kulüpten ayrılış süreciyle ilgili konuşan Elmas, görev sürecini değerlendirdi.

Fatih Terim ile yolları ayırma kararını almakta geciktiğini belirten Burak Elmas, “Sonradan yaşananları görünce bu ayrılık kararını daha erken vermek gerekiyordu. Fatih Terim kalsaydı futbol takımının tablosu bana göre değişmezdi. Bir süre sonra iş, yönetimle teknik heyet arasında itişmeye dönerdi. Bu kararı aldığım sırada Galatasaray için en acil yapılması gerekenin o olduğunu düşündüm” diye konuştu.

Terim’e kızgın olduğunu dile getiren Galatasaray Başkanı, “Artık duygularım kırgınlıktan kızgınlığa dönmüş durumda. Fatih Terim’e Galatasaray adına kızgınım. Seçimi Fatih Terim’in sayesinde kazandığım iddiasına sanırım Fatih Hoca da inanıyor. Ayrılıktan sonra bana haber yolladı. Arkadaşıma, ‘Başkanı ben getirdim, ben göndereceğim’ mesajı atmış.” ifadelerini kullandı.

Fatih Terim’in kulüpten ayrılmasının ardından çalışma arkadaşlarının da sarı kırmızılarla yol ayrımına gelmesini değerlendiren Burak Elmas, “Teknik direktörün ekibi olmaz, kulübün ekibi olur. Kulübün departmanları kim gelirse gelsin kulübün kurumsal aklıdır. Terim ile yollarımızı ayırdığımız zaman o ekiptekilerin çoğu istifa etti. Bu hiç normal değil.” diye konuştu.

“Taraftar her zaman takımı desteklemeli, kişileri desteklememeli. Kişilere olan sevgisini de Galatasaray’ın üstüne koymamalı” diyen Burak Elmas, “Yönetimine gereken sürenin tanınmadığını belirtti. Elmas, “Galatasaray artık sezonluk bakamaz, uzun vadeli yönetilmesi gerekir. Kimse bu işi kısa vadede düzeltemez. Biz, Galatasaray’dan hem iktidar gücü, hem de maddi manevi şekilde beslenmeye alışmış, bunu da kendisine hak görenlerin yolunu tıkadık. Bugün iktidara gelmek için çizgiyi aşanlar var. Kişisel intikamını almak, iktidara gelmek için Galatasaray’a zarar vermekten imtina etmeyen insanlar var.” ifadelerini kullandı.

“Fatih Terim’e Galatasaray adına kızgınım”

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!