Fenerbahçe Başkan Adayları

Fenerbahçe Başkan Adayları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fenerbahçe başkan adayları özellikle Fenerbahçe taraftarlarının merak ettikleri bir konu. Bu nedenle Fenerbahçe yeni başkanı kim olacak sorusu gündeme gelmektedir. Bilindiği üzere 2021 yılında Fenerbahçe’de başkanlık seçimleri olmuş ve seçimlerde Ali Koç tekrar başkan olarak seçilmişti. Fakat özellikle son zamanlarda taraftarlar tarafından istifa sesleri yükselmektedir. Dolayısıyla taraftarlar, başkanlık seçimlerinin ne zaman olacağını merak ediyor. Bir sonraki seçimlerin 2025 yılında olacağını söyleyebiliriz. Peki ama Fenerbahçe’de başkan adayı listesinde kimler var?

Fenerbahçe Başkanları

Fenerbahçe başkan adayı kim sorusunun gündeme geldiği şu süreçte, ilk önce Fenerbahçe tarihinde başkanlık yapmış isimlere kısaca bakabiliriz. Halihazırda başkanlık görevini Ali Koç yönetmekle birlikte daha önce başkanlık yapmış isimlerden bazılarını şu şekilde sıralanabilir:

 • Ziya Songülen
 • Hakkı Saffet Tarı
 • Osman Fuat Efendi
 • Ali Naci Karacan
 • Hayri Celal Atamer
 • Şükrü Saraçoğlu
 • Bedii Yazıcı
 • Zeki Rıza Sporel
 • Ali Haydar Şen
 • Aziz Yıldırım
 • Ali Koç

Aziz Yıldırım, 1998-2018 yılları arasında başkanlık yapmıştır. Oldukça uzun süre başkanlık yapmasının ardından göreve Ali Koç gelmiştir. 2018 yılında göreve başlayan Koç, halihazırda görevini sürdürmektedir. 1907 Fenerbahçe Derneğinin başında yer alan Koç, aynı zamanda 2004-2017 yılları arasında başkanlığını da yapmıştır. Peki 2025 yılında yapılacak seçimlerde Fenerbahçe başkan adayları kimler olacak?

Öncelikle belirtmek gerekir ki Fenerbahçe tarihinde pek çok başkan görev almıştır. Bu isimlerden ilki Ziya Songülen’dir. Öte yandan efsane başkanlardan Şükrü Saraçoğlu da listede bulunuyor. Fenerbahçe yeni başkanı olarak Zeki Rıza Sporel’in de çok özel bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ama hiç şüphesiz uzun süre Fenerbahçe başkanı olarak görev yapan Aziz Yıldırım, listenin en dikkat çeken ismi olmaktadır. Şu anda Ali Koç’un yürütmüş olduğu başkanlık görevini 2025 yılında farklı bir ismin devam ettirip ettirmeyeceği de merak konusudur. Bu nedenle Fenerbahçe başkan adayları kim sorusu dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Fenerbahçe Başkanlık Adayları Kimler?

Bilindiği üzere başkanlık seçimlerinde bazı adaylar bulunmakta ve bu adaylar üzerinden seçim yapılmakta. Bu durum, Fenerbahçe başkan adayları kimler sorusunun da gündemde özel bir konuma sahip olmasına neden oluyor. Halihazırda Fenerbahçe’de iki başkan adayı olduğunu söyleyebiliriz. Bu isimler Saadettin Saran ve Ali Koç. 2025 yılında yapılacak seçimlerde Fenerbahçe yeni başkanı belli olacak. Yeni başkanın kim olacağı taraftarların da ilgisini çeken bir konu olarak gündemde yer alıyor.

Sadettin Saran

Sadettin Saran
Sadettin Saran

Fenerbahçe başkan adayları listesinin ilk sırasında Sadettin Saran bulunuyor. Steven Sadettin Saran, 30 Ağustos 1964 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaya geldi. Hem Amerikan hem de Türk vatandaşı olan Saran, Kentucky Üniversitesinde Makine Mühendisliği alarak üniversite eğitimini tamamlamıştır. Eğitimi sonrasında Türkiye’ye gelerek T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığında çalışmıştır. Daha sonra Saran Holding’u kuran ve dikkatleri üzerine çekmeye başlayan Saadettin Saran, farklı firmalarda ve pozisyonlarda çalışmalarını sürdürmüştür. Fenerbahçe yeni başkanı kim olacak sorusu için önemli bir isim olan Saran, 2025’teki seçimlerde aday olacağını belirtmiştir. İTÜ Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nde konuyla ilgili açıklama yapmış ve bir sonraki kongrede aday olacağını belirtmiştir.

Ali Koç

Ali Koç
Ali Koç

Fenerbahçe başkan adayları listesindeki bir diğer isim de Ali Koç’tur. Koç, halihazırda Fenerbahçe başkanı olarak görevini yapmakta olup 2018’den beri bu görevde bulunmaktadır. Aziz Yıldırım’dan sonra görevi aldığını söyleyebiliriz. 2 Nisan 1967 tarihinde dünyaya gelen Yıldırım Ali Koç, Türk iş insanıdır. Aynı zamanda Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Ali Koç, 1907 Fenerbahçe Derneği’nin de kurucuları arasında yer alıyor. 2-3 Haziran 2018 tarihinde yapılan kongrede başkan olarak seçilen Koç, 2021 yılında yapılan seçimlerde de Fenerbahçe yeni başkanı olarak seçildi.

Fenerbahçe Başkan Adayları

10 Yorum

 1. Murat T 7 ay önce

  Ail Koç gitmemiş olsa bile onun dönemi bitmiştir. Taze kana ihtiyaç vardır

 2. Tuğçe 7 ay önce

  Ali koçu gerçekten severim ama fenerbahçe için iyi olduğunu düşünmüyorum

 3. Cem 7 ay önce

  Ali Koç başkan iyi niyetli ama olmuyor kim gelirse gelsin Fenerbahçe büyüklüğü bilen futbol anlayan bir gelsin artık yarışın içinde olan bir Fenerbahçe istiyorum

 4. Onur atak 7 ay önce

  Teşekkür edip aday olmaması gerekirken aday olacak olması Fenerbahçe’ye zarardan başka birşey vermez

 5. Pınar 7 ay önce

  2022 yılına kadar bu taraftar beklemez erken seçim olabilir. Bakalım zaman ne gösterecek.

 6. Ferhat Dalkılıç 7 ay önce

  Umarım takım adına iyi olan kişi başkan olur bilgilendirme yapılacaktır

 7. Işıl Aydoğan 7 ay önce

  Fenerbahçe gümbür gümbür geliyor . En buyuk Fenerbahçe

 8. veysel 7 ay önce

  Bence en mantıklısı ali koç sonuçta türkiyede tanınan bir isim.

 9. Fatma 7 ay önce

  Fenerbahçe için hangisi iyiyse o olsun artık kupa istiyoruz makale çok başarılı olmuş emeğinize sağlık başarılar diliyorum

 10. Ömür Erkil 7 ay önce

  Oraya gelen her baskan Fenerbahcenin büyüklügünü anlayamıyor. Umarım adam akıllı bie baskan gelirde yine yarısa dahil olurlar

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!