0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Fenerbahçe Beko, Kokoskov ile el sıkıştı

  Obradovic'le geçtiğimiz ay yollarını ayıran Fenerbahçe Beko, yeni başantrenörü NBA'den buldu. Sarı Lacivertliler, New York Knicks'te görev yapan Sırp antrenör Igor Kokoskov ile anlaşma sağladı.
  Fenerbahçe Beko, Kokoskov ile el sıkıştı

  Igor Kokoskov Kimdir ?

  19 yaşındayken geçirdiği trafik kazası ve sakatlıklar nedeniyle oyunculuk kariyeri neredeyse başlamadan biten Kokoskov, 24 yaşında antrenörlük kariyerine başladı. Bu alanda Yugoslavya basketbol tarihinin en genç antrenörü olmayı başardı.

  Son 17 yılını NBA’de geçiren Sırp antrenör, 2000 yılında Alvin Gentry’nin yardımcısı olarak Los Angeles Clippers teknik ekibine katıldı ve Amerikalı olmayan ilk tam zamanlı asistan koç oldu.

  2003’te Larry Brown’un teknik ekibine katılan Kokoskov, bu ekibin bir parçası olarak 2004 yılında Detroit Pistons ile şampiyonluk sevincini yaşadı.

  2 Mayıs 2018’de  eskiden çalıştığı Phoneix Suns’a başantrenör olarak dönen Igor Kokoskov, NBA tarihinde ilk Avrupalı koç unvanını elde etti.

  Daha önce NBA’de Los Angeles Clippers, Detroit Pistons, Cleveland Cavaliers, Phoenix Suns, Orlando Magic gibi takımlarda yardımcı antrenörlük görevi üstlenen Kokoskov, Gürcistan ve Slovenya Milli Takımı’nı da çalıştırdı. Slovenya, Kokoskov’un başantrenörlüğünde Türkiye’de düzenlenen 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda altın madalya kazandı.

  2004 ve 2005’te Sırbistan-Karadağ Milli Takımı’nda Zeljko Obradovic’in yardımcılığını yapan Kokoskov, 20 Kasım 2019’da da Sırbistan Milli Takımı’nın başına geçti.

  Site İçi Yorumlar
  • nightblue4 ay önce
  • Fenerbahçeye hem futbol hem basketbol ve voleybol alanında başarılar dilerim.Tuttuğum ve sevdiğim takımdan birisi gelen oyuncu için de hayırlısı olsun.