FIFA Oyunu isim değişikliğine gidiyor

FIFA Oyunu isim değişikliğine gidiyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FIFA Oyunu isim değişikliğine gidiyor… Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen bir basın açıklamasıyla Electronic Arts, FIFA ile olan isim hakları sözleşmesinin sona ereceğini ve yeni isimler aradıklarını duyurmuştu.

Bir devir kapanıyor

Futbol dünyasının en popular video oyun serisi olan FIFA oyunu isim değişikliğine gidiyor… Electronic Arts markasının temel taşı haline gelen EA Sports FIFA serisinde bir devir kapanıyor. EA ile FIFA arasındaki isim hakkı sözleşmesininin önümüzdeki aylarda dolmasıyla birlikte artık bu oyun serisi farklı bir isimle piyasaya çıkacak.

Electronic Arts ile FIFA arasında isim hakkı sözleşmesinin maliyetine yönelik çıkan anlaşmazlık sonucu yollar ayrılma noktasına geldi. Önümüzdeki Kasım ayında dolacak olan sözleşme sonrası FIFA, EA’dan 10 senelik isim hakkı sözleşmesi adına 2.5 Milyar Dolar istediği ve bu rakama sıcak bakmayan EA’nın yeni bir isim arayışına girdiği öğrenildi.

YENİ İSİM ORTAYA ÇIKTI

Sızan bilgilere göre FIFA 23 adıyla çıkması beklenmeyen oyun serisinin artık “EA Sports Football Club” adıyla piyasaya sürüleceği ve bundan sonra bu isimle devam edeceği bildirildi. Uzunluğuyla dikkat çeken yeni ismin “EA FC” ya da “EAFC” gibi bir kısaltmayla marka haline gelmesi amaçlanıyor.

FIFA 23 ücretsiz mi olacak?

Aynı zamanda , tıpkı geçtiğimiz sene ücretsiz olarak yayınlanan PES 2022 gibi EA Sports Football Club oyunun da özellikle FUT modunun ücretsiz olabileceğine yönelik iddialar var.

] }
FIFA Oyunu isim değişikliğine gidiyor

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!