0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  FIFA’dan, 1,5 milyar Dolar destek

  FIFA, kulüplere vereceği destek miktarını açıkladı. desteğin her üye federasyona yapılacağı ve kadın futbol ligin de kapsayacağı bildirildi. İşte detaylar.
  FIFA’dan, 1,5 milyar Dolar destek

  26.03.2020 yaklaşık 2 ay önce Tahminhaber ekibi olarak yayınladığımız “FIFA’dan federasyonlara yaklaşık 150 milyon dolarlık finansal destek” başlığıyla yayınladığımız haberde böyle bir durumun gerçekleşeceğini bildirmiştik. Bu durum üzerinden 2 ay gibi bir süre geçti ve Dün akşam saatleri itibariyle Gianna Infantino, maddi desteği onayladı.

  Yeni tip Koronavirüsü (Covid-19) tüm kulüplerin finansal ekonomilerini olumsuz etkilemişti. FIFA, bu durumdan etkilenen kulüpler için maddi destek verileceğini açıklamıştı. Bu durumdan en az 211 ülke kulübünün yararlanacağı bildiriliyordu. Ayrı bu yardımdan kadın futbol ilgi’de etkilenecektir.

  Dün yapılan açıklama da: “FIFA yönetimi tarafından Covid-19’un ezici üstünlüğünü ortadan kaldırabilmek için, ekonomileri kötü etkilenmiş kulüplere maddi yardım yapılacağını onayladı. Yardımlar 3 aşamada devam edecek. Toplamda yapılacak yardım ise 1,5 milyar Amerikan Doları olacak.” İfadelerine yer verdi.

  Ayrıca açıklamanın planlarını da açıklayan FIFA: “Yardım planının ilk aşaması olarak öncelikle, Foward Operasyonel Payments ödemelerinin derhal  FIFA’ya üye derneklere serbest bırakılacak. Ayrıca yardımların kadın futbolunu da etkileyeceği, Bu durumda 500’er bin dolarlık yardımların yapılacağı” ifadelerine yer verildi.

  Hibeler: “2 milyon ABD Doları yardım yapılacak”

  FIFA’nın resmi sitesinde yapılan açıklamalara ek olarak : “Hibeler, FIFA’ya üye tüm dernek ve kulüplere doğrudan ekonomi dayanışma adı altında 2 milyon Amerikan Doları hibe edeceğiz. Kadın futboluna 500’er bin dolar ek hibe olanağı sağlayacağız.

  Krediler: “%35’e kadar faizsiz krediler sağlanacak”

  FIFA’nın açıklamalarında en çok dikkat çeken bir diğer durumda krediler oldu. Bilindiği üzere Türkiye’deki kulüplerimizin geneli kredi borcuna sahiptir. Bu durumda kredi kullanan kulüpler olarak listenin başını çekiyoruz. Ancak kredi kullanımlarında yalnız değiliz. Bu durumu ön gören FIFA, denetimi yapılan kulüplere %35 oranında faizsiz kredi imkanı sağlayacak. Yapılan destek minimum 500 bin dolar, maksimum 5 milyon Amerikan Doları seviyelerinde kredi imkanı sağlanacak. Ayrıca her konfederasyona 4 milyon ABD Dolarına kadar olmak kaydıyla kredi desteği sağlanacak. Toplamda 1,5 milyar dolarlık yardım yapılacağı duyuruldu.

  FIFA tarafından açıklama devam ederken: “Yapılacak hibeler ve krediler, FIFA’ya üye dernek ve kulüpler tarafından, kulüp, futbolcu, lig ya da diğer futbol unsurları da dahil olmak üzere, Kendi ülkelerinde futbol ile alakalı topluluğa yönlendirilecek. ” İfadelerine yer verildi.

  Site İçi Yorumlar
  • Ahmet Tavşan3 ay önce
  • Mac ve At Yarisi Tahminleri Ve Sonuçlari İcin Bu Site Tam Adresi Tahmin Haber Tavsiye Ederim