0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  FIFA’dan Açıklama: “Futbolcu 1 sezonda 3 farklı kulüpte forma giyebilecek.”

  30 Haziran'da bitecek futbolcu sözleşmeleri sonrası, Yaz transferinin nasıl geçeceği merak konusuydu. Dün gece yapılan açıklamada yaz transfer dönemi hakkında bilgi verdi. İşte detaylar.
  FIFA’dan Açıklama: “Futbolcu 1 sezonda 3 farklı kulüpte forma giyebilecek.”

  Bugün başlayacak Süper Lig 3 aydır heyecanla bekleniyor. Korona virüs nedeniyle ertelenen maçlar, artık yeni önlemler çerçevesinde oynanacak. Ancak merak edilen konuların arasında en önemli yeri 30 Haziran 2020 itibariyle bitecek ve akabinde Yaz transferi olarak adlanan transfer dönemi aldı. Kulüplerin netlik bulunmayan Bu dönem için beklenen açıklama, FIFA’dan geldi. Dün geç saatlerde yapılan açıklama’da: “ Futbolcuların geçici transferi ve transfer talimatları, transfer döneminin ne zaman başlatılması gerektiği ve bir futbolcunun aynı sezon içinde kaç takımda forma giyeceği” gibi konulara değindi.

                  Yaz Transfer Dönemi Lig Bitmeden Başlayabilir.

  Bilindiği üzere 30 Haziran itibariyle birçok futbolcunun eski kulüpleri ile sözleşmeleri bitiyor. Ancak ilginç bir biçimde Ligler 360 Hazirandan sonrasına sarktı. Bu durumda ne olacak, Oyuncular takımda kalıp ligi bitirdikten sonra mı transfer olacak? Soruları epey gündemi meşgul etti. FIFA’dan yapılan açıklama’da yaz transfer döneminin, Ligler bitmeden, Ligler hala aktif bir biçimde devam ederken transfer dönemi açılabilir. Bu doğrultu da Futbolcular Liglerin devam ettiği esnada anlaştığı kulüplere gidebilecek. FIFA, kısa bir zamanda İlgili Federasyonlara gönderilen açıklamalar ile birlikte 2019/ 2020 sezonu bitmeden transferlerin başlatılabileceğini anlatacağız. Şeklinde konuştu.

                  Bir Futbol aynı sezonda 3 farklı kulüpte Forma giyebilecek.

  Son olarak FIFA, Futbolcuların İşsiz kalmaması adına birçok kulüpte forma giyeceğini duyurdu. Korona virüs nedeniyle etkilenen Kulüplere kolaylık sağlandığı bildirildi. Korona virüs salgını öncesi bir oyuncu aynı sezon içinde en fazla 2 kulüpte forma giyebiliyordu. Ancak yeni düzenle Bir futbolcunun yeni sezonda 3 ayrı kulüpte forma giymesine olanak sağlıyor.

  Ayrıca açıklamalar, Yapılacak mali yardımı da kapsıyor.10 Haziran 2020 ila 31 Aralık 2020 arasında yapılması planlanan mali desteğin avans olarak yapılmayacağını duyurdu. Bilindiği üzere Korona virüs’ün ekonomisini etkilediği tüm kulüplere FIFA tarafından mali destek verileceği açıklanmıştı. Önümüzdeki günlerde Mali yardımın kesinleşmesi bekleniyor. Bizleri takipte kalın.

  Site İçi Yorumlar