0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  FIFA, Ekonomik Yardımlara İlişkin Açıklama Yaptı

  FIFA, Koronavirüs nedeniyle ekonomik sıkıntılar içerisinde giren takımlar ve konfederasyonlara ekonomik yardım yardım yapılacağını açıkladı.
  FIFA, Ekonomik Yardımlara İlişkin Açıklama Yaptı

  FIFA, Ekonomik Yardımlara İlişkin Açıklama Yaptı

  Koronavirüs tüm takımları olumsuz etkiledi. Gerek dünyanın en büyük ligleri (İngiltere, İspanya, Fransa, Almanya vb) başta olmak üzere tüm takımlar bu sezon gelirlerini dengeleyemedi. Bilindiği üzere yılın ilk günlerine Çin’in Wuhan kentinde Koronavirüs adı altına bir virüs yayıldı. Bu virüs insana bulaştığı andan itibaren ölümünü yola açabilmekteydi. Bu virüsün futbolcuların arasında bulaşmasını ve daha da önemlisi taraftarların arasında bulaşmasını önleme için Mart ayı itibariyle ligler ertelendi. Bu durumda gerek maddi sıkıntıları gerekse takımların performanslarına etki etti. Ancak Dünya’nın en büyük futbol kuruluşlarından biri olan FIFA; bu durum üzerine FIFA’da bulunan her üye takıma destek kararını açıklamıştı. İlk olarak Nisan ayının ortalarında gündeme gelen bu durum, Haziran ayında yinelenmiş ve şartları belirlenmişti. Bugün gündeme gelen yardımda FIFA Başkanı Gianne İnfantino, yardımları yineledi.

  FIFA, Koronavirüs salgınının ardından yaşanan tüm ekonomik problemlerin giderilmesini garkça göstererek 1,5 milyar dolarlık bir yardımın yapılacağını yineledi. FIFA2nın yaptığı açıklamada FIFA’ya üye 211 federasyona ve 6 konfederasyona toplamda 1,5 milyar dolarlık bir yardımın yapılacağını belirtti.

  Açıklamada, 1, 5 milyar dolarlık hibenin erkek, kadın futbol takımlarının ardından genç takımlara da hibe edileceğini duyurdu. Futbolun seyir zevkinden ödün vermemesi ve kulüplerin bu doğrultuda yükselmesini sağlamak için 1 milyon dolarlık b,ir hibenin ve ardından 5 milyon dolarlık faizsiz kredilerin de onaylanacağını ifade etti.

  “1,5 milyar dolarlık yardım yapılacak”

  fıfa

  FIFA’nın resmi İnternet sitesinden yapılan açıklamada yardımların FIFA’ya üye tüm dernek ve kuruluşlara yapılacağını ve Bunu amacının ekonomik dayanışma olarak belirtildi. Bu doğrultuda 1,5 milyar dolarlık bir yardımın yanında 5 milyon dolarlıkta faizsiz kredilerin sağlanacağını bildiri.

  FIFA’nın resmi İnternet sitesinden yapılan açıklamada, konfederasyonlara 2’şer milyon dolar hibe edileceği ve 4 milyon dolara kadar da faizi olmayan kredilerin verileceği bildirildi. Bu durum üzerine FIFA başkanı Gianne İnfantino’nun sözlerine yer evren sitede İnfantino: “ Dünya daha önce böyle bir yardım görmedi. Yapılacak bu eşsiz yardım, futbolun aslında dayanışmalı bir spor olduğunu göstermektedir. Burada amaç kulüplerin gelirlerine destek çıkmak ve üye takımlarımızın ayakta kalmasını sağlamaktır. Bunların yanında seyir zevklerinden ödün vermemek ve geliri olmadığı için transferde eşitlik olması içindir. Futbol kamuoyu daha önce böyle bir yardımla bir araya gelmemişti. Bu yardımda emeği geçen tüm FIFA çalışanlarımızı kutlarım.” İfadelerini kullandı.

  Yardımlar Federasyonlara gönderilecek

  FIFA’nın açıklamasında: “Yardımların FIFA’ya üye dernek, kulüp, kurum, konfederasyonlara yapılacağı bildirildi. Yardımlar, tüm futbol unsurlarını kapsayacak ve kendi ülke federasyonlarına gönderilecektir” ifadelerine yer verdi.

  Site İçi Yorumlar