0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Futbolcu imalathanesi Altınordu

  Futbolcu imalathanesi Altınordu

  Altyapı her zaman Türk futbolunun kanayan yarası oldu. 1990’lar döneminde altın çağını yaşasa da 1990 öncesi ve sonrasında altyapıdan Arda Turan dışında doğru düzgün bir oyuncu çıkaramadı. Hatta Milli Takım iyice Almancı oyunculara dönmüştü.

  Hatta bir dönem Milli Takım’da az süre alan Sercan Sararer ve Emre Mor Türkçe bilmiyorlardı. Bu dönemde ise Türkiye’nin alt liglerinden yükselen bir değer olan ve vizyonuyla tartışılan bir takım olan Altınordu doğmuştu.

  Altınordu, teknik direktör Hüseyin Eroğlu ve Başkan Seyit Mehmet Özkan önderliğinde 13/14 sezonunda TFF 2.Lig’de güzel bir grafik sergileyerek TFF 1.Lig’e çıkmıştı. TFF 1.Lig’de yabancı oyuncu oynatma serbestliği olmasına rağmen takım sadece Türk oyuncuları oynatacağız diyerek kendi vizyonunu ortaya koydu. Takım o dönem altyapıdan Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü gibi şu anki dönemin yıldız isimlerini takıma çıkartarak onların yıldızını parlatıyordu.

  Daha sonraları bu oyunculardan Çağlar Altınordu’dan Freiburg’a  5 milyon euro karşılığında giderek ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu gösteriyordu. Diğer isim olan Cengiz ise önce Başakşehir’e ardından 16 milyon euro bonservisle Roma’ya transfer oluyordu. Takımın altyapıya verdiği önem ise çok üst düzeydi. Antrenman tesislerinin bulunduğu yere ayrı sahalar yaptırıyor Türkiye’deki şehirlere altyapı tesisleri kurarak bünyesine ve Türk Futboluna oyuncu kazandırıyordu.

  Hatta bir dönem takımın başkanı Seyit Mehmet Özkan amatör ligden bir takım alıp ismini Gümüşordu yapıp altyapıdan çıkan oyuncuları burada oynatıp tecrübelenmesini sağlıyordu.

  Gümüşordu daha sonra liglerden oyuncuların deplasman maçlarında kötü etkilendiğini düşünerek başkan tarafından kulüp kapatılıyordu. Altınordu ise sportif olarak TFF 1.Lig’de şampiyonluğa oynamasalar da Play-Off oynayarak en azından Süper Lig için çaba sarf ediyorlardı. Takım bu dönemde ise kadrosunda hiçbir yabancı futbolcuya yer vermiyorlardı.

  Site İçi Yorumlar