Galatasaray 10 Numara

Galatasaray 10 Numara

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray 10 numara, temel olarak Galatasaray’da forma giymiş çok özel 10 numaralı ifade ediyor. Galatasaray 10 numaralı futbolcular listesinde çok özel isimler yer alıyor. Younes Belhanda, Gheorghe Hagi gibi isimlerin bulunduğu liste, performanslarıyla dikkat çeken oyuncuları da ifade ediyor. 10 numaralı formanın hakkını veren ünlü isimler, aynı zamanda taraftarların ilgisini de çekmektedir. İşte Galatasaray’da forma giyen 10 numaralı futbolcuların listesi!

Galatasaray 10 Numaralı Futbolcular

10 numara, futboldaki en özel forma numaralarından biridir. Çok özel isimlerin giymiş olduğu 10 numaralı forma, aynı zamanda beklentilerin de yükselmesine neden olur. Orta sahanın önünde yer alan 10 numaralı futbolcu, ikinci bölge ve üçüncü bölgede görev almaktadır. 10 numaranın görevleri arasında ise şunlar yer alır:

  • Takımın atağa kalmasına destek olur.
  • Risk alır ve çok özel bir performans gösterir.
  • Adam eksiltir, bunun yanı sıra şut çeker.
  • Kanatlardaki oyuncuları yönlendirerek atağın çok özel şekilde gelişmesini sağlar.

Belirtilen hususların her biri, 10 numaranın görevleri arasında yer alıyor. Bu nedenle Galatasaray 10 numaralı futbolcular, bu nedenle oldukça fazla merak edilmektedir. Özellikle sarı kırmızılı taraftarların merak ettiği Galatasaray 10 numara mevkiindeki oyuncuların büyük bir kısmı, çok özel performanslarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Wesley Sneijder, Younes Belhanda, Cassio Lincoln gibi isimlerin 10 numaralı mevkiinin hakkını verdiklerini ifade etmek olanaklıdır.

Galatasaray 10 Numaraları

Her ne kadar Galatasaray’da 10 numaralı mevkide zaman içerisinde farklı futbolcuların bulunduğunu söylemek mümkün olsa da bazı futbolcular başarılı performanslarıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu nedenle Galatasaray 10 numara mevkiindeki futbolcular ve gösterdikleri performans, ilgilerin odağı haline gelmiştir. İşte efsane Galatasaray 10 numaralı futbolcular listesi!

Younes Belhanda

Galatasaray 10 Numara
Younes Belhanda

Galatasaray’ın en tartışılan isimlerinden biri olan Belhanda, Galatasaray forması giydiği dönemde göstermiş oldukları performanslarla ilgilerin odağı haline gelmiştir. Wesley Sneijder sonrasında 10 numaralı formayı giyen Belhanda, Galatasaray 10 numara mevkiindeki futbolcular içerisinde yer alıyor. O dönem, sarı kırmızılı taraftarların Belhanda’da beklentilerinin çok yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Galatasaray’dan sonra Adana Demirspor’a transfer olan Belhanda, beklentileri karşılayamasa da Galatasaray 10 numaralı futbolcular listesinde yer aldığını söyleyebiliriz.

Wesley Sneijder

Galatasaray 10 Numara
Wesley Sneijder

Galatasaray 10 numaralı futbolcular içerisinde yer alan Wesley Sneijder, her ne kadar Hagi’den sonra çok sevilen 10 numaralardan biri olsa da tam olarak formanın hakkını verdiğini söyleyemeyiz. Bu nedenle gösterdiği performansla sarı kırmızlı ekibin tam olarak isteğini yerine getirdiğini ifade etmek mümkün değildir. Yine de oldukça fazla sevildi ve sarı kırmızılı forma altında şampiyonluk ile kupa zaferi yaşadığını söyleyebiliriz. Wesley Sneijder, Galatasaray 10 numara listesinde yer alan futbolcular içerisinde yer almaktadır.

Gheorghe Hagi

Galatasaray 10 Numara
Gheorghe Hagi

Galatasaray 10 numara listesinde bulunan efsane isim Gheorghe Hagi’dir. 2000 UEFA Kupası’nın kazanılmasında önemli bir yeri bulunan Hagi, sarı kırmızılı taraftarların en çok sevdiği isimler arasında yer alıyor. Göstermiş olduğu performans ile 10 numaranın hakkını veren Hagi, 1996 yılında Galatasaray’a transfer olmuştur. Elde ettiği başarılar ve gösterdiği performanslarla ön plana çıkan Hagi, Galatasaray 10 numaralı futbolcular listenin en değeri ismi olarak Galatasaray tarihinde yer almaktadır.

Cassio Lincoln

Galatasaray 10 Numara
Cassio Lincoln

Galatasaray 10 numaralı futbolcular içerisinde yer alan bir diğer isim de Cassio Lincoln’dür. Lincoln, 2007 yılında Galatasaray’a transfer olmuştur. Schalke’deki kadar etkili bir performans gösteremeyen Lincoln, yine de sarı kırmızılı ekin dikkatini üzerine çekmiştir. Başarılı olup olmadığı konusunda farklı görüşler ön plana çıksa da yine etkili bir isim olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Galatasaray 10 numara içerisinde yer alan Lincoln, sarı kırmızılı taraftarların hafızasında yer edinmeye devam ediyor.

 

] }
Galatasaray 10 Numara

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!