Galatasaray'da başkanlık seçimleri

Galatasaray’da başkanlık seçimleri iptal oldu mu? Burak Elmas’tan açıklama…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray’da başkanlık seçimleri iptal oldu mu?

Galatasaray’da başkanlık seçimleri kaosu yaşanıyor… Galatasaray genel kurulunda idari yönden ibra edilmediği için seçime gidilme durumunun olmasına yönelik İstanbul Valiliği beklenmedik bir dava açarak söz konusu seçimin iptalini istedi.

Burak Elmas’ın ibra edilmediği için tüzük gereği tekrar aday olamadığı ve Metin Öztürk ile Eşref Hamamcıoğlu’nun yarışacakları Galatasaray’da başkanlık seçimlerinin iptal olup olmayacağı merak konusuyken Galatasaray başkanı Burak Elmas bir kez daha seçim hakkında açıklamalada bulunarak İstanbul Valiliğinin açtığı davanın seçime engel olmayacağını ve işleyişin olması gerektiği gibi devam ettiğini belirti.

Galatasaray resmi sitesinden yayımlanan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Saygıdeğer Galatasaray Camiası,

İstanbul İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından derneğimizde yapılan denetim sonucunda ortaya çıkan rapora istinaden, İstanbul Valiliği tarafından Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ne 8 Nisan 2022 Cuma günü İstanbul 8. Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde Genel Kurul kararlarının iptali istemiyle dava açılmıştır.

Söz konusu dava hakkındaki bilgi Kulübümüze ulaşır ulaşmaz davetim üzerine; Divan Kurulu Başkanımız Sayın Aykutalp Derkan ve heyet üyeleri, Olağan Genel Kurul Toplantı Divan Başkanımız Sayın Metin Sinan Aslan ve heyet üyeleri, 30 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşecek olan seçimde Başkan Adayı olan Sayın Eşref Hamamcıoğlu, Sayın Metin Öztürk ve camiamızın ileri gelen hukukçularından bazıları Galatasaray Spor Kulübü yönetim kurulu toplantı odasında bir araya gelmiştir.

Toplantıda, açılmış olan dava hakkındaki tüm bilgiler katılımcılarla paylaşılmış, Galatasaray Spor Kulübü adına atılacak hukuki adımlar detaylı olarak değerlendirilmiştir.

Tüm bu bilgiler ışığında, açılan bu davada Galatasaray Spor Kulübü’nün hukuki haklarının eksiksiz ve en iyi şekilde savunulması konusunda önümüzdeki günlerde katılımcılarla birlikte şeffaf bir şekilde sürecin takip edilmesi konusunda mutabakata varılmıştır.

Ayrıca Yönetim Kurulumuz tarafından 28 Mart 2022 tarihinde alınmış olan karar gereğince yürümekte olan seçim süreci kesintisiz olarak devam etmektedir.

Bugün davetime icabet eden ve birlikte Galatasaray’ın haklarını en iyi şekilde korumak adına ortak irade gösteren başta Divan Başkanımız Sayın Aykutalp Derkan’a, Olağan Genel Kurul Toplantı Divan Başkanımız Sayın Metin Sinan Aslan’a, Başkan adaylarımız Sayın Eşref Hamamcıoğlu’na, Sayın Metin Öztürk’e ve diğer katılımcılara camiamız adına teşekkürlerimi sunar, içinde bulunduğumuz seçim sürecine katılan tüm adaylara sonsuz başarılar dilerim.

Saygılarımla,

Burak Elmas”

Galatasaray’da başkanlık seçimleri iptal oldu mu? Burak Elmas’tan açıklama…

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!