featured

İki Süper Lig Takımı Arasındaki En Pahalı Transferler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İki Süper Lig takımı arasındaki en pahalı transferler listesinde, transfer bedelleri çok yüksek futbolcular yer alıyor. Süper Lig en pahalı transferler olarak da değerlendirilebilen her bir transfer, taraftarların dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Yüksek transfer listesinde yer alan tanıdık isimlerden biri olan Mbaye Diagne, bu listenin de ilk sırasında yer alıyor. Bunun yanı sıra Karabük’ten Fenerbahçe’ye transfer olan Emanuel Emenike, Kayserispor’dan Galatasaray’a transfer edilen Nordin Ambrat gibi isimler; listede bulunan isimlerden diğerleri. İşte iki Süper Lig takımı arasında gerçekleşen en pahalı transferler listesi!

İki Süper Lig Takımı Arasındaki En Pahalı Transferler

Kasımpaşa’dan Galatasaray’a: Mbaye Diagne

İki Süper Lig Takımı Arasındaki En Pahalı Transferler
Mbaye Diagne

2019 yılında Kasımpaşa’dan Galatasaray’a transfer olan Mbaye Diagne, en pahalı transferler listesinde yer alan ilk isim. Kasımpaşa’da göstermiş olduğu performansla ön plana çıkan Diagne, 3 büyüklerden Galatasaray’ın radarına girmiş ve Diagne için tam 13 milyon Euro transfer bedeli ödenmiştir. Bu nedenle Süper Lig en pahalı transferler listesinde bulunan Diagne’nin dikkatleri üzerine çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Sarı kırmızılı forma altında 10 gol atan Diagne, ön plana çıkan futbolculardan biri olmayı başarmıştır.

Bursaspor’dan Fenerbahçe’ye: Elvir Baljic

İki Süper Lig Takımı Arasındaki En Pahalı Transferler
Elvir Baljic

Bursaspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan Elvir Baljic, Süper Lig en pahalı transferler listesinde yer alan isimlerden bir diğeridir. 9.5 milyon Euro karşılığında Bursaspor’dan transfer olan ve sarı lacivertli formayı giyen Elvir Baljic, Fenerbahçe forması altında 17 gol atmış ve 14 de asist yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bir sonraki sezon ise 21 milyon Euro transfer bedeliyle Real Madrid’e transfer olduğunu ifade etmek mümkündür. Transfer bedelinin yüksek olması nedeniyle en pahalı transferler içerisinde Baljic’i sayabiliriz.

Karabük’ten Fenerbahçe’ye: Emmanuel Emenike

İki Süper Lig Takımı Arasındaki En Pahalı Transferler
Emmanuel Emenike

Süper Lig içerisinde en pahalı transferler içerisinde bulunan ve transfer bedeliyle dikkatleri üzerine çeken isimlerden bir diğeri de Emmanuel Emenike. 9 milyon Euro transfer bedeliyle sarı lacivertli formayı giyen Emenike, aynı sezon 10 milyon Euro transfer bedeliyle Spartak Moskova’ya transfer edilmiştir. Transfer bedelinin yüksek olması nedeniyle en pahalı transferler içerisinde yer aldığını ve dikkatleri üzerine çektiğini söyleyebiliriz.

Kayserispor’dan Fenerbahçe’ye: Mehmet Topuz

İki Süper Lig Takımı Arasındaki En Pahalı Transferler
Mehmet Topuz

En pahalı transferler içerisinde yer alan isimlerden bir diğeri de Kayserispor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan Mehmet Topuz’dur. Sarı lacivertli ekip, Mehmet Topuz için tam 9 milyon Euro transfer bedeli ödemiştir. 2009 yılında transfer olan Topuz, Aziz Yıldırım’ın devreye girmesiyle birlikte Beşiktaş’a transfer olacakken sarı lacivertli formayı giymiştir. Yüksek transfer bedeli nedeniyle Mehmet Topuz’un Süper Lig içerisinde en pahalı transferler listesinde yer aldığını söyleyebiliriz.

Kayserispor’dan Galatasaray’a: Nordin Amrabat

İki Süper Lig Takımı Arasındaki En Pahalı Transferler
Nordin Amrabat

Süper Lig içerisinde en pahalı transferler listesinde yer alan Nordin Amrabat, Kayserispor’dan 8.6 milyon Euro karşılığında Galatasaray’a transfer olmuştur. Bu nedenle en pahalı transferler içerisinde bulunduğunu ve ön plana çıktığını ifade edebiliriz. Galatasaray forması altında 5 gol atmış ve 9 asist yapmıştır.

] }
İki Süper Lig Takımı Arasındaki En Pahalı Transferler

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!