Inter Gol Rekortmenleri

Inter Gol Rekortmenleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Inter gol rekortmenleri pek çok özel isimden meydana geliyor. Inter tarihinde en çok gol atan futbolcular listesinde yer alan Giuseppe Meazza, Roberto Boninsegna olmak üzere birçok isim, aktif futbol hayatında göstermiş olduğu performanslarla ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda futbol kültürüne hâkim olan ünlü futbolcular, bu sayede taraftarların gönlünde de taht kurmayı başarmıştır. İşte Inter tarihinde en fazla gol atan futbolcuların listesi!

Inter gol rekortmenleri

Giuseppe Meazza

Giuseppe Meazza
Giuseppe Meazza

Inter gol rekortmenleri içerisinde yer alan ilk isim Giuseppe Meazza. İtalyan yıldız, aktif futbol hayatında çok özel başarılar elde etmiştir. Bu sayede taraftarların ilgisini çeken ünlü yıldız, santrafor mevkiinde yer almıştır. Forvet arkası mevkiinde bulunan ve ilgi çeken bir performans gösteren Meazza, birbirinden özel kulüplerin formasını giymiştir. Bu kulüplerden bazıları Milano, Juventus ve Atalanta’dır. İtalya’nın Serie A kulüplerinden biri olan Inter’de de forma giyen Meazza, Inter tarihinde en çok gol atan futbolcular listesine girmeyi de başarmıştır. Inter formasıyla toplamda 409 maça çıkan ünlü yıldız, 284 kere rakip ağları havalandırarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

Alessandro Altobelli

Alessandro Altobelli
Alessandro Altobelli

En son Brescia kulübünde yer alan ve daha sonra aktif futbolculuk hayatını sonlandıran Alessandro Altobelli, santrafor mevkiinde top koşturmuş bir isimdir. Inter, Juventus ve Brescia gibi takımlarda top koşturan ve bu sayede futbolunu geliştiren ünlü yıldız, Inter gol rekortmenleri arasına girmeyi de başarmıştır. Çok uzun süre Inter formasını terleten Altobelli, Inter formasıyla çıkmış olduğu 465 maçta toplamda 209 gol atmıştır. Bu sayede Inter tarihinde en çok gol atan futbolcular listesinde yer almayı başarmıştır.

Roberto Boninsegna

Roberto Boninsegna
Roberto Boninsegna

Inter tarihinde gol rekortmenleri içerisinde yer alan Roberto Boninsegna, santrafor mevkiinde top koşturmuş futbolculardan bir tanesidir. Inter gol rekortmenleri olarak değerlendirilen ünlü yıldız, birçok kulüpte yer almıştır. Bu takımlar içerisinde Varese, Juventus ve Viadana yer almaktadır. Aktif futbolculuk kariyerini sonlandırmadan önce Viadana kulübünde yer alan ünlü futbolcu, en çok maça Inter formasıyla çıkmıştır. Inter formasıyla çıkmış olduğu 283 karşılaşmada toplamda 173 kere rakip ağları havalandıran Boninsegna, bu sayede Inter tarihinde en çok gol atan futbolcular içerisinde de bulunmayı hak etmiştir.

Sandro Mazzola

Sandro Mazzola
Sandro Mazzola

Inter gol rekortmenleri listesinde bulunan bir diğer futbolcu da Sandro Mazzola’dır. Aktif futbolculuk hayatında forvet arkası mevkiinde yer alan Mazzola, Inter formasını giydikten sonra aktif futbolculuk kariyerini noktalamıştır. On numara ve sağ kanat mevkilerinde de yer alan ünlü futbolcu, Inter U19’de yetişmiş ve Inter forması dışında herhangi bir takımın formasını giymemiştir. Bu nedenle en fazla maça çıktığı takımın da Inter olduğunu söyleyebiliriz. Inter tarihinde en çok gol atan futbolcular listesinde yer almasını sağlayan bir istatistik yakalayan Mazzola, bu sayede taraftarların gönlünde de taht kurmayı başarmıştır. Inter formasıyla toplamda 565 maça çıkmış ve 162 kere gol atma başarı göstermiştir.

Benito Lorenzi

Benito Lorenzi
Benito Lorenzi

Benito Lorenzi, Inter gol rekortmenleri listesinde yer alan isimlerden bir diğeridir. Forvet mevkiinde yer alan Lorenzi; Inter dışında Alessandria US, Brescia ve Varese takımlarında da yer almıştır. Inter formasıyla 314 maça çıkmış ve 143 maçta rakip ağları havalandırmıştır. Bu sayede Inter tarihinde en çok gol atan futbolcular içerisine girmeyi başarmıştır.

Istvan Nyers

Istvan Nyers
Istvan Nyers

Inter tarihinde en çok atan futbolcular listesinde yer alan bir diğer isim de Istvan Nyers’dir. Inter formasıyla 183 maça çıkan Nyers, 133 kere gol atmıştır. Bu sayede Inter gol rekortmenleri listesinde bulunmayı hak etmiş ve taraftarların dikkatini üzerine çekmiştir.

Inter Gol Rekortmenleri

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!