İşitme Engelli Milli Futbol Takımı

İşitme Engelli Milli Futbol Takımı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşitme engelli milli futbol takımı, herkesin eşit olarak futbola erişim sağlamasını hedeflemektedir. Bu nedenle işitme engelliler milli futbol takımı, futbolun birleştirici gücünü yansıtmaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı olan takım, işitme engelli bireylerden oluşuyor. “Türkiye Futbol Oynuyor” projesinin desteği ile varlığını sürdürmekte ve futbolun genele yayılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle futbolseverlerin İşitme engeller milli futbol takımına ilgi gösterdiğini ve yapılan karşılaşmaları heyecanlı bir şekilde takip ettiklerini söylemek olanaklıdır.

İşitme Engelli Milli Futbol Takımı Nedir?

İşitme engelli bireylerin sosyal olarak aktif bir şekilde bulunabilmesini sağlayan işitme engelliler milli futbol takımı, çok özel performanslar göstermektedir. Tarihte engelli bireylerin sportif çalışmalarda yer almasının başlangıcı 1945 yılıdır. 1945’ten itibaren engelli bireylerin sportif çalışmalarında yer alması sağlanmıştır. İşitme engelli bireyler, İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları olarak da adlandırılabilen kendi olimpiyatları içerisinde mücadele etmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı olarak çalışmalarda bulunan işitme engelli milli futbol takımı, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu kapsamında faaliyet göstermektedir. Çok özel karşılaşmalarda bulunan milli futbol takımı, dikkatleri üzerine çekmeye devam etmektedir.

İşitme Engelli Milli Futbol Takımı Amaçları Nelerdir?

İşitme engelli milli futbol takımı Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu’na bağlıdır. Futbol sevgisinin geniş bir alana yayılabilmesi için gerçekleştirilen proje kapsamında kurulan işitme engelliler milli futbol takımı, belli başlı amaçlara sahiptir. Bu amaçları genel hatlarıyla şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

  • İşitme engelli bireylerin futbol içinde olmalarını ve futboldan zevk almalarını olanaklı hale getirmek
  • İşitme engelli bireylerin de futbol içerisinde yer almasını ve engelleri ortadan kaldırmayı sağlamak
  • Futbol zevkinin çok daha geniş bir alana yayılmasını mümkün kılmak

Belirtilen hususların her biri, işitme engelli milli futbol takımı amaçları yer almaktadır. Birbirinden özel karşılaşmalara çıkan futbol takımı, futbolun birleştirici gücünü gözler önüne sermektedir. Bu nedenle işitme engelliler milli futbol takımı, futbolseverlerin dikkatini çekmektedir.

İşitme Engelli Milli Futbol Takımı Hedefleri Nelerdir?

İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları olarak bilinen organizasyonda faaliyetlerde bulunan işitme engelli milli futbol takımı, belli başlı hedeflere sahiptir. Bu hedefler, işitme engelliler milli futbol takımı adına bir hayli önemlidir. Bahsi geçen hedefler ise şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

  • Engelliklere yönelik futbolun Türkiye geneline yayılmasını sağlamak
  • Karma futbol projelerinin artmasını sağlamak
  • İşitme engelliler futbol kulüplerinin arttırılması adına faaliyetlerde bulunmak

Birçok özel karşılaşmada yer alan işitme engelli milli futbol takımı, elde etmiş olduğu başarılar sayesinde dikkatleri üzerine çekmeye devam etmektedir. “Türkiye Futbol Oyunu” projesi dahilinde çalışmalarda bulunan işitme engelliler milli futbol takımı, futbolun çok daha genele yayılmasını ve bu sayede futbol keyfinin ön plana çıkmasını olanaklı hale getirmektedir. 2022 yılı kapsamında milli takım, Türkiye İşitme Engelliler Futbol Süper Lig Play-Off Müsabakalarını oynayacaktır. Mersin’de düzenlenecek olan müsabakalar için fikstür çekimi ve kurasının 6 Mart 2022 tarihinde yapılacağını söylemek olanaklıdır.

 

 

İşitme Engelli Milli Futbol Takımı

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!