0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  İslamiyeti Kabul Eden Futbolcular

  İlk başlarda farklı dine inanıp ardından Müslüman olan futbolcuları merak etmiş miydiniz? İşte haberin detayları.
  İslamiyeti Kabul Eden Futbolcular

  İslamiyeti Kabul Eden Futbolcular

  Adebayor

  Geçtiğimiz sezonlarda Başakşehir Spor Kulübü forması giyen ve hem Süper Lig’de hem de Avrupa Futbol Liginde birçok gole imza atan Adebayor, Türkiye’de geçirdiği günleri işaret ederek: “Türkiye’deki din İslam dinidir. Gerçekten de Türk halkı Müslümanlığı çok iyi muhafaza ediyor. Ben de ilk başta sevmediğim Müslüman dinine ısındım. Bu surette İslamiyet dinini seçmek istedim.” İfadelerini kullanmıştı.

  Eric Abidal

  Kariyerinin büyük bölümünü İspanya’nın Dünya yıldızlarını içerisinde barındıran Barcelona Kulübünde forma giyen Fransız yıldız Eric Abidal, geçirdiği kanser hastalığının ardından kendisine meditasyon gibi gelen İslamiyet dininin seçtiğini bildirmişti. Bu doğrultuda Fransız Savunmacı İslamiyet’i kabul ettiğini tüm dünyaya duyurmuştu.

  Thiery Hennry

  Fransa’nın gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olan Thiery Hennry, köken itibari ile de Cezayir’e bir bağlılığı mevcuttur. Bu durumda dünya’ya geldiğinde İslamiyet dinini seçtiğini bildirmişti. Bu durumda takım arkadaşları Eric Abidal ve Ribery ile çok iyi anlaştığı ve beraber İslamiyet dinini yaşadıklarını bildirmişti.

  Franck Riberry

  Fransız futbolcu Franck Riberry, 2005 sezonunda Galatasaray Spor Kulübü forması terletmişti. Franck Ribery, muhafazakâr bir Hıristiyan ailenin oğludur. Küçüklüğünden beri duyduğu çan sesi her daim kulağında çınlamaktadır. Ta ki eşinin sayesinde İslamiyet ve Türkiye sayesinde ezan sesini duyana kadar. Bilindiği üzere Ribery’nin eşi Müslüman’dır. Bu doğrultuda Ribery’i etkileyen ve yaşama biçimini de İslamiyet’e yönelik tutan eşi sayesinde İslamiyet dinini seçmiştir.

  Paul Pogba

  Fransa’nın en yetenekli ve neredeyse en pahalı futbolcusu olan Paul Pogba, bilindiği üzere geçtiğimiz senelerde Umre ve Kâbe’yi ziyaret etmişti. Paul Pogba’nın İslamiyet dinini nasıl seçtiğini kendi sözlerinden dinleyelim mi? Pogba: “İslamiyet dinini seçme hikayem aslında şu şekildedir. İslamiyet dini aslında hayatımı 2 yönden etkiledi. Ben İslamiyet dinine mensup biri olarak büyümedim. Annem Müslüman’dır. ;Ancak bana her zaman saygılı bir birey olmayı öğretti. Bende herkese saygı göstererek büyüdüm. Bana İslamiyet hoşgörüsü aşılandı. İslamiyet’i bu konuda çok seviyorum. Önceden bu durumu açıklamak çok zor gelse de şimdi, rahatlıkla söyleyebiliyorum. Ayrıca birçok Müslüman arkadaşım var. Hepsiyle iletişim halindeyim. Hepsiyle konuşuyoruz, birlikte bir yerlere gidiyoruz. İslamiyet’i konuşuyoruz. Hoşgörüsünün yanında benim iyi ir insan olmam için İslamiyet!’in etkisi büyüktür. Beni iyi bir insan haline getirdi.

  Nicolas Anelka

  Fransız oyuncu Nicolas Anelka, Fenerbahçe Spor Kulübünde de forma giymiştir. Anelka’nın İslamiyet ile tanışması aslında bir ramazan ayında oruç tutan bir bireyle rast gelmesiyle alakalıdır. Müslümanlığı seçmeden öncede Müslüman gibi davrandığını söyleyen Anelka, ramazan aylarında oruç utmak beni derinden etkilemiştir. İslamiyet’i seçtiğimden bugüne kadar içim huzurla doluyor. Sözlerini söyleyerek Hristiyanlık dininden İslamiyet dinine geçmiştir.

  İşte, Hristiyan ya da başka dine mensup insanların Müslümanlığa geçiş hikayelerini derledik.

  Site İçi Yorumlar