İspanya Milli Takımının Kazandığı Farklı Galibiyetler

İspanya Milli Takımının Kazandığı Farklı Galibiyetler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İspanya Milli Takımının kazandığı farklı galibiyetler futbolseverlerin dikkatini üzerine çekiyor. İspanya Milli Takımı galibiyetleri, futbol tarihinde farklı skorların görülmesini sağladı. Bu nedenle futbolda başarısı ile ön plana çıkmayı başaran İspanya’nın farklı galibiyetleri, birçok futbolseverin hafızalarında yer edinmiştir. İspanya-Bulgaristan, İspanya-Tahiti, İspanya-Portekiz, İspanya-Arnavutluk gibi müsabakalar, İspanya’nın elde ettiği farklı galibiyetler içerisinde yer almayı başarıyor. İşte futbolun devlerinden biri olan İspanya’nın kazandığı ve futbol dünyasında ön plana çıkan ilgi çekici galibiyetler!

İspanya Milli Takımı’nın Kazandığı Farklı Galibiyetler

İspanya 13-0 Bulgaristan

İspanya 13-0 Bulgaristan
İspanya 13-0 Bulgaristan

İspanya Milli Takımının kazandığı farklı galibiyetler listesinin ilk sırasında 22 Ağustos 1993 tarihinde oynanan İspanya-Bulgaristan maçı geliyor. Hazırlık maçında İspanya, rakibine tam 13 gol atmış, rakibinin gol atmasını da engelleyerek dikkatleri üzerine çekmiştir. Böylelikle İspanya, 13-0 Bulgaristan’ı yenerek kırılması çok zor bir rekora da imza atmıştır. İspanya Milli Takımı galibiyetleri içerisinde yer alan maçta İspanya adına Chacho, 6 gol atarak taraftarların ilgisini çekmeyi başarmıştır.

İspanya 10-0 Tahiti

İspanya Milli Takımı galibiyetleri içerisinde yer alan maçlardan bir diğeri de İspanya-Tahiti karşılaşmasıdır. 20 Haziran 2013 tarihinde oynanan maç, FIFA Konfederasyon Kupası’ndaki karşılaşmalardan bir tanesiydi. İspanya, zayıf rakibi Tahiti karşısında tam 10 gol attı. Karşılaşmada ilginç olaylar da meydana geldi. Skor 9-0 iken Fernando Torres, penaltıyı dışarıya attı. Bu olay karşısında Tahiti kalecisi Mikael Roche oldukça fazla sevinmişti. İspanya Milli Takımının kazandığı farklı galibiyetler içerisinde özel bir yer edinen İspanya-Tahiti maçı, İspanya futbol tarihinde de bulunmayı başardı.

İspanya 9-0 Portekiz

İspanya 9-0 Portekiz
İspanya 9-0 Portekiz

İspanya Milli Takımının kazandığı farklı galibiyetler içerisinde yer alan karşılaşmalardan bir diğeri de İspanya-Portekiz maçıdır. İspanya, rakibi Portekiz karşısında tam 9 gole imza attı. 11 Mart 1934 tarihinde oynanan maç, 1934 Dünya Kupası eleme grubu maçları içerisinde yer alıyor. Kendi sahasında oynadığı maçta İspanya, Portekiz’i 9 muhteşem golle yenmeyi başardı. İkinci maçta ise Portekiz’i 1-0 mağlup eden İspanya, böylelikle 1934 Dünya Kupası’na katılma şansı elde etti. İspanya Milli Takımı galibiyetleri listesinde yer alan karşılaşma, İspanya futbol tarihinde özel bir yer edinmektedir.

İspanya 9-0 Arnavutluk

İspanya 9-0 Arnavutluk
İspanya 9-0 Arnavutluk

11 Aralık 1990 tarihinde oynanan İspanya-Arnavutluk karşılaşması, İspanya’nın 9-0’lık üstünlüğüyle tamamlanmıştır. Bu nedenle İspanya Milli Takımının kazandığı farklı galibiyetler içerisinde yer almayı başaran karşılaşma, elde edilen skor nedeniyle dikkatleri üzerine çekmiştir. İspanya Milli Takımı galibiyetleri listesinde yer alan karşılaşma, taraftarların da hafızalarında özel bir yer edinmiştir.

İspanya 9-0 San Marino

İspanya 9-0 San Marino
İspanya 9-0 San Marino

5 Haziran 1999 İspanya-San Marino karşılaşması, İspanya Milli Takımı galibiyetleri listesinde bulunan bir karşılaşmadır. EURO 2000 eleme grubu maçlarında rakiplerine oldukça fazla gol atan İspanya, San Marino’ya da 9 gol atmayı başarmıştır. Attığı muhteşem goller sayesinde karşılaşma, İspanya Milli Takımının kazandığı farklı galibiyetler içerisinde yer almayı başarmıştır.

 

İspanya Milli Takımının Kazandığı Farklı Galibiyetler

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!