Loading...
22/01
13:30
logoGaziantep FK
-
logoSivasspor
-
22/01
16:00
logoKayserispor
-
logoBeşiktaş
-
22/01
16:00
logoAlanyaspor
-
logoFatih Karagümrük
-
22/01
19:00
logoTrabzonspor
-
logoİstanbulspor
-
22/01
13:30
logoBodrumspor
-
logoKeçiörengücü
-
22/01
16:00
logoEyüpspor
-
logoSamsunspor
-
22/01
19:00
logoAdanaspor
-
logoYeni Malatyaspor
-
22/01
17:00
logoLeeds United
-
logoBrentford
-
22/01
17:00
logoManchester City
-
logoWolverhampton
-
22/01
19:30
logoArsenal
-
logoManchester United
-
22/01
17:30
logoBorussia Dortmund
-
logoAugsburg
-
22/01
19:30
logoMönchengladbach
-
logoBayer Leverkusen
-
22/01
18:30
logoMaritimo
-
logoEstoril
-
22/01
21:00
logoCasa Pia
-
logoGil Vicente
-
22/01
23:30
logoFamalicao
-
logoRio Ave
-
22/01
14:30
logoSampdoria
-
logoUdinese
-
22/01
17:00
logoMonza
-
logoSassuolo
-
22/01
20:00
logoSpezia
-
logoRoma
-
22/01
22:45
logoJuventus
-
logoAtalanta
-
22/01
16:00
logoVillarreal
-
logoGirona
-
22/01
18:15
logoElche
-
logoOsasuna
-
22/01
20:30
logoBarcelona
-
logoGetafe
-
22/01
23:00
logoAthletic Bilbao
-
logoReal Madrid
-
22/01
15:00
logoSunderland
-
logoMiddlesbrough
-
22/01
Bitti
logoCerro Porteno
2
logoOriente Petrolero
1
22/01
Bitti
logoEl Nacional
3
logoDeportivo Cali
0
22/01
03:00
logoBacka Topola
-
logoFK Partizan
-
22/01
03:00
logoHebar 1918
-
logoKrasnodar II
-
22/01
Bitti
logoInter Miami
0
logoVasco da Gama
3
22/01
03:00
logoKrasnodar II
-
logoLokomotiv Tashkent
-
22/01
03:00
logoMaribor
-
logoCukaricki Stankom
-
22/01
03:00
logoVojvodina
-
logoLokomotiv Sofia 1929
-
22/01
Bitti
logoSan Lorenzo
0
logoDanubio
1
22/01
10:00
logoDinamo Moscow
-
logoFK Orenburg
-
22/01
13:00
logoKolding IF
-
logoVejle
-
22/01
13:00
logoLevski Sofia
-
logoRiga FC
-
22/01
15:00
logoFK Rodina Moskva
-
logoLokomotiv Moscow
-
22/01
15:00
logoHannover 96 II
-
logoTeutonia Hamburg
-
22/01
15:00
logoKızılyıldız
-
logoDinamo Tbilisi
-
22/01
15:00
logoSoroksar
-
logoBekescsaba
-
22/01
16:00
logoAubstadt
-
logoRot-Weiss Erfurt
-
22/01
16:00
logoBrondby
-
logoHvidovre
-
22/01
16:00
logoEintracht Norderstedt
-
logoEichede
-
22/01
16:00
logoHavelse
-
logoOberneuland
-
22/01
16:00
logoHessen Kassel
-
logoLippstadt 08
-
22/01
Canlı ( Ert. )
logoRot Weiss Ahlen
0
logoBorussia Hildesheim
0
22/01
Canlı ( Ert. )
logoSpartak Moscow
0
logoLevski Sofia
0
22/01
Canlı ( Ert. )
logoVelbert
0
logoASC 09 Dortmund
0
22/01
17:00
logoDerry City
-
logoFinn Harps
-
22/01
17:00
logoFC Sochi
-
logoNeftekhimik
-
22/01
17:00
logoGermania Ratingen
-
logoWermelskirchen
-
22/01
17:00
logoVfL Oldenburg
-
logoAtlas Delmenhorst
-
22/01
Canlı ( Ert. )
logoEintracht Frankfurt II
0
logoCfR Pforzheim
0
22/01
17:30
logoValerenga
-
logoAGF Aarhus
-
22/01
23:00
logoDeportivo Tachira
-
logoCucuta Deportivo
-
featured

Milli tekvandocu Rukiye Yıldırım, dünya 2’ncisi oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL, (DHA)

Dünya Tekvando Şampiyonası’nın son gününde milli sporcu Rukiye Yıldırım, gümüş madalya kazandı.

Meksika’nın Guadalajara şehrinde düzenlenen şampiyonanın son gününde kadınlar 46 ve erkekler 58 kiloda müsabakalar yapılırken, Türkiye’yi Rukiye Yıldırım ile Görkem Polat temsil etti.

Kadınlar 46 kiloda mücadele eden Rukiye Yıldırım, ilk turda Avustralya’dan Juliet Lahood’u, ikinci turda ev sahibi Meksika’dan Amelia Isabel Espinosa’yı, son 16 turunda ise İngiltere’den Phoenix Goodman’ı yenerek çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde Azerbaycan’dan Minaya Akbarova’yı yenerek yarı finale yükselen ve madalyayı garantileyen Rukiye Yıldırım, bu turda Tayvan’dan Ying Hsuan Huang’ı yenerek adını finale yazdırdı. Finalde Hırvatistan’dan Lena Stojkovic’e mağlup olan milli sporcu, şampiyonayı gümüş madalya ile tamamladı.

Rukiye Yıldırım, kariyerinin üçüncü dünya şampiyonası madalyasını elde etmiş oldu. Tecrübeli tekvandocu, 2011 ve 2019’da dünya 3’üncüsü olmuştu.

Erkekler 58 kiloda tatamiye çıkan Görkem Polat, ilk turda Dominik Cumhuriyeti’nden Geraldo Rodriguez’i yenerek ikinci tura yükseldi. Görkem Polat, ikinci turda Fas’tan Omar Lakehal’a mağlup olarak şampiyonaya veda etti.

Türkiye, bu sonuçla Dünya Tekvando Şampiyonası’nı 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 2 madalya ile tamamlamış oldu. Şampiyonanın ilk gününde kadınlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün, bronz madalya kazanmıştı.

(FOTOĞRAFLI)

Milli tekvandocu Rukiye Yıldırım, dünya 2’ncisi oldu

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!