0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Mircea Lucescu 4 Gün Sonra İstifa Etti

  Mircea Lucescu, 4 gün önce anlaşmaya vardığı Dinamo Kiev ile yollarını ayırma kararı aldı. Taraftarı hedef gösteren Mircea Lucescu istifasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
  Mircea Lucescu 4 Gün Sonra İstifa Etti

  Mircea Lucescu 4 Gün Sonra İstifa Etti

  Bir zamanlar Galatasaray, Beşiktaş’ı çalıştıran ve kısa zaman önce de Türkiye A Milli Takımın başına getirilen Mircea Lucescu, yaptığı son hareketle gündem oldu. Yakın tarihte teknik direktör olarak Dinamo Kiev’in başına getirilen Mircea Lucescu, 4 günlük Ukrayna macerasının ardından istifa ettiği duyuruldu.

  Bilindiği üzere Galatasaray’ın ardından Beşiktaş Spor Kulübünün başına teknik direktör olarak getirilen Mircea Lucescu 2017 yılında Türkiye A Milli Takımının başına getirilmişti. Görevinden 11 Şubat 2019 yılında ayrılan deneyimli teknik adam, 23 Temmuz 2020 yani 4 gün önce Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev ile anlaşmaya varmıştı. Bu durum üzere bugün istifa ettiği öğrenilen Mircea Lucescu gündeme bomba gibi düştü. Rumen basınının bu olay sonrası yaptığı açıklamalarında Mircea Lucescu’nun konuşmalarından alıntı yaparken, istifa etmesinin en büyük sebebinin Dinamo Kiev taraftarları olduğunu bildirdi.

  Mircea Lucesku’nun açıklaması:

  mircea lucescu

  Lucescu: “Dinamo Kiev ailesine bana verdikleri güvenden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçektende Dinamo Kiev desteğe çok ihtiyaç duyulan bir takımdır. Ancak Dinamo Kiev taraftarlarının bana karşı oluşturduğu bu düşmanlık, takıma adına çalışmamı da engellemektedir.

  Ben asla korkak biri değilim. Korkak biri de olmadım. Büyük rekabeti olan Galatasaray ile Beşiktaş takımlarında görevlerde bulundum. Ayrıca Steua Bükreş ile Dinamo Bükreş takımlarını çalıştırmakta nasip oldu. Benle öfkesi bulunan tüm takımlarla anlaşma yaptım. Ardından çok güzel anılar biriktirdik.

  Kulübün istekleri ve çıkarları doğrultusunda hareket etmeyen taraftarlar ile birlikte  Çünkü taraftar coşku ve takım futbolcularına motivasyon aşılamalıdır.. Dinamo Kiev için bu zaman gelmişti. Dinamo Kiev ile imzaladığım kontratta paranın hiçbir değeri yoktu.

  Futbolunu sevdiğim ve gerçektende saygı duyduğum Dinamo Kiev’de tekrardan aynı heyecanları yaşamak istedim. Zaten bilindiği üzere hepsi genç ve Ukrayna Milli Takımı formasını terleten futbolculardı. Belki Milli Takım içinde bir ivme yakalardık. Bende bu potansiyelde katkılarımı sunmak istedim. Ancak bugün geldiğimiz durum belli. Dinamo Kiev başkanı ve çalışanları ile taraftarlarına gönülden sevgilerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

  23 Temmuz 2020 tarihinde Dinamo Kiev ile sözleşme imzalayan Mircea Lucescu, 28 Temmuz 212020 yani bugün istifa ettiği öğrenildi. İstifasının en büyük nedenini ise özetle Dinamo Kiev taraftarı olduğunu bildirdi.

  Site İçi Yorumlar
  • gungordurmaz2 hafta önce
  • iyi bile dayanmış