Muhammed Gümüşkaya Kimdir ?

Muhammed Gümüşkaya Kimdir ?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muhammed Gümüşkaya Kimdir ?

19 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleşen Fenerbahçe ile HJK Helsinki arasındaki karşılaşmada tek golü Fenerbahçe’nin genç yeteğini olarak 65. dakikada Muhammed Gümüşkaya kaydetti.

Bunun üzerine dikkatleri üzerine çeken Muhammed Gümüşkaya’nın futbol kariyeri ve hayatı merak edilen konular arasına girdi. Muhammed Gümüşkaya’nın futbol kariyerine bakıldığında Fenerbahçe’nin alt yapısından yetişerek as takıma girdiği görülmektedir.

 Muhammed Gümüşkaya’nın futbolda ilk yılları

Muhhammed Gümüşkaya , 1 Ocak 2001 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gümüşkaya çocukluğu boyunca amatör bir şekilde futbol ile ilgilenmiş ve eğitimine devam etmiştir.

Asıl olarak futbol hayatı ise 11 yaşında yani 2012 yılında Fenerbahçe’nin altyapısına girmesi ile başlamıştır. Alt yapıda hızla kendini geliştirmeye başlayan Gümüşkaya 2016 yılında alt yapıdan Fenerbahçe U16 takımına girmiştir.

Muhammed Gümüşkaya her yıl bir kademe altyacak şekilde 2017 yılında Fenerbahçe U19 takımına , 2018 yılında Fenerbahçe U21 takımına transfer olmuştur. 2019 yılında ise Fenerbahçe’nin as takımına transfer edilen Muhammed Gümüşkaya’nın böylece Fenerbahçe’de profesyonel kariyeri başlamıştır.

Muhammed Gümüşkaya Boluspor’da

Muhammed Gümüşkaya , Fenerbahçe’nin genç oyuncularını diğer alt küme takımlarına göndererek tecrübe kazanmasını istemesi gereği  10 Eylül 2020 tarihinde 100 bin euro karşılığında Boluspor’a kiralanmıştır.

Boluspor’da 22 maçta görev alma şansı elde eden Muhammed Gümüşkaya toplamda 4 gol kaydederek 1340 dakika oynamıştır.

Gümüşkaya’nın Fenerbahçe’ye Geri Dönüşü

30 Haziran 2021 tarihinde ise Fenerbahçe’ye kiralıktan dönen Gümüşkaya , Victor Pereira tarafından kamp döneminde yakından takip edilerek tekrar kiralık olarak gönderilmesi yerine takımda kalmasına karar verilmiştir. Böylece Muhammed Gümüşkaya ile 300 bin euro karşılığında Fenerbahçe’de kalması sağlanmıştır.

Genç bir oyuncu olması nedeniyle Süper Ligde kısa vakitler oyunda kalsada Fenerbahçe’nin uzun yıllar sonra Avrupa Ligi’nde oynama şansı elde edeceği Hjk Helsinki karşılaşmasında tek golü kaydererek Fenerbahçe’nin ön eleme maçlarına tutunmasını sağlamıştır. Avrupa’da ve Süper Lig’de Muhammed Gümüşkaya’nın daha iyi işler çıkarabileceğine dair umutlar yeşermeye başlamıştır.

 

Muhammed Gümüşkaya Kimdir ?

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!