0 MAÇ 0,00

ORAN

DİĞER SAYFALAR BAHİSÇİ ÖZEL İDDAA PROGRAMI
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Olaylı maçın sonunda faturalar kesildi!

  22.06.2020 tarihinde oynanan Aytemiz Alanyaspor ile Trabzonspor mücadelesi büyük olaylara sahne olmuştu. Bu durumda TFF, olaylı maçla ilgili faturaları kesti.
  Olaylı maçın sonunda faturalar kesildi!

  Koronavirüs sebebiyle Mart ayında ertelenen ve Haziran ayı’nın 2. Haftası itibariyle başlayan ligler oynanmaya devam etti. Bu durumda Ligin 28. Haftasında Aytemiz Alanyaspor sahasında Trabzonspor’u konuk etti. Maç 2-2’lik berabere sonuçlanırken, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, tribünlere ve Alanyaspor mensuplarına yönelik hakaretlerde bulunmuştu. Bu durumun ardından stat da arbede çıkmıştı. Arbede sonrası olay yerinden uzaklaştırılan Ahmet Ağaopğluna yönelik olarak Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuştan olay bir açıklama gelmişti. Çavuşoğlu, “ Ahmet Ağaoğlu alkollüydü” ifadelerine yer vermişti. Hatta bu durum sonrasında Ahmet Ağaoğlu’na promil testi dahi yapılmıştı. Ancak Ahmet Ağaoğlu’nun promil testi “0” çıkmıştı. Olayların ardından Türkiye Futbol Federasyonu olaylı maç için kararlarda bulundu.

  ahmet-agaoglu-olayli-mac

  Türkiye Futbol Federasyonunun resmi İnternet sitesinden yapılan açıklamalara göre:

  1.Alanyaspor kanadına kesilen ceza:

  1.1. Aytemiz Alanyaspor Kulübüne, 22.06.2020 tarihinde oynanan olaylı maçtaki saha olayları nedeniyle 24.000 TL para cezasına çarptırıldı.

  1.2.Aytemiz Alanyaspor Kulübü başkanı Hasan Çavuşoğlu’na sportmenliği aykırı ettiği hareketlerden dolayı 8.500 TL para cezası ve 7 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı.

  1.3. Aytemiz Alanyaspor Kulübü idarecilerinden Fatih Göçmenoğulları’na sportmenliğe aykırı hareketlerinden dolayı 8.500 TL para cezası ve 7 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı.

  1.4.Aytemiz Alanyaspor Kulübü idarecilerinden Muhammet Abdülkadir Ak’a 17.000 TL para cezası ve 14 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

  2.Trabzonspor kanadına kesilen ceza:

  2.1 Trabzonspor A.Ş.’ye 22.06.2020 tarihinde oynanan olaylı maça ilişkin, rakip takıma yönelik sportmenliğe aykırı hareketlerinden ötürü 60.000 TL para cezası kesildi.

  2.2 Trabzonspor A.Ş. başkanı Ahmet Ağaoğlu’na rakip takım mensuplarına yönelik sportmenlik dışı hareketlerinden ötürü 26.000 TL para cezası kesildi. Ayrıca Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na  tam anlamıyla kabul edilmemiş durumlarından dolayı ertelenen maçlar itibariyle FDT’nin 12. Ve 13. Maddesi uyarınca 25.000 TL para cezası ve 15 gün hak mahrumiyeti cezası da verildi.

  2.3 Trabzonspor A.Ş. başkanı Ahmet Ağaoğluna, Koronavirüs salgını hasebiyle tatil edilen liglerin müsabakalarına aykırı davranışlarından ötürü 4.500 TL para cezası verildi.

  2.4.Trabzonspor A.Ş. idarecilerinden Emin Kahraman’a sportmenliğe aykırı hareketlerinden ötürü 26.000 TL para cezası ve tam anlamıyla kabul edilmemiş durumlarından dolayı ertelenen maçlar itibariyle FDT’nin 12. Ve 13. Maddesi uyarınca 25.000 TL para cezası ve 15 gün hak mahrumiyeti cezası da verildi.

  2.3 Trabzonspor A.Ş. Emin Kahraman’a, Koronavirüs salgını hasebiyle tatil edilen liglerin müsabakalarına aykırı davranışlarından ötürü 4.500 TL para cezası verildi.

  2.4. Trabzonspor A.Ş. Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Trabzonspor A.Ş. idarecilerinden Emin Kahramana verilen cezaların aynısı İdareci Yusuf Hayırlıoğlu ile idareci Ertuğrul Doğan’a da verildi.

  2.5. Trabzonspor A.Ş futbolcularından Seyedmajid Hosseini’ye rakip takım oyuncusuna yönelik ciddi faulü hasebiyle 2 resmi müsabakadan men edilmesi kararı alınmıştır.

  Site İçi Yorumlar

  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.