Ozan Tufan Transfer

Ozan Tufan Transfer

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ozan Tufan transfer konusunda en fazla merak edilen futbolcular arasında yer alıyor. Bu nedenle Ozan Tufan hangi takıma transfer oldu sorusu ile ilgili araştırma yapıldığını söyleyebiliriz. Orta saha mevkiinde futbolunu geliştiren Tufan, pek çok özel kulüpte yer almaktadır. Bursaspor, Fenerbahçe, Alanyaspor gibi kulüplerin formasını giyen ünlü futbolcu, başarılı futboluyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Peki ama Ozan Tufan hangi takımlarda yer aldı?

Ozan Tufan Kimdir?

Ozan Tufan transfer detayları kadar hayatı da merak konusudur. Bu nedenle pek çok futbolsever, ünlü futbolcunun hayatı ile ilgili araştırma yapmaktadır. 23 Mart 1995 tarihinde dünyaya gelen Tufan, Bursalıdır. Aktif futbolculuk kariyerinde ilk basamak Bursaspor Altyapısı olmuştur. Bir süre sonra sakatlık yaşayan Tufan, bu nedenle 2010-2011 sezonunda Bursaspor U-16 Takımı’nın şampiyonluğunda kadroda yer alamadı. Ozan Tufan hangi takıma transfer oldu sorusu kapsamında, bir süre sonra Tufan’ın Bursaspor A Takımı’na dahil olduğunu söyleyebiliriz. 2012-2013 sezonunda Bursaspor A Takımı’na dahil olmuştur. Göstermiş olduğu performans ile birlikte futbol kariyerinde basamakları hızlı bir şekilde tırmandığını söyleyebiliriz.

Ozan Tufan Hangi Takımlara Transfer Oldu?

Ozan Tufan hangi takıma transfer oldu merak edenler için önemli Türk kulüplerinin kariyer hayatında yer aldığını söylemek mümkündür. Ozan Tufan’ın formasını giydiği takımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Bursaspor Altyapı
  • Bursaspor U-16
  • Bursaspor U-17
  • Bursaspor U-21
  • Bursaspor
  • Fenerbahçe
  • Fenerbahçe U-21
  • Watford

Fenerbahçe formasıyla üç farklı dönemde forma giyen Ozan Tufan transferi ile son zamanların en çok konuşulan futbolcuları arasında yer alıyor.

Ozan Tufan Bursaspor Kariyeri

Ozan Tufan’ın futbolculuk kariyerinde Bursaspor önemli bir yere sahiptir. Çünkü Bursaspor Altyapısında futbola başlayan Tufan, daha sonra Bursaspor forması altında ilk önce U-16, daha sonra U-17 ve U-21 takımlarında yer almıştır. Ozan Tufan hangi takıma transfer oldu kapsamında Bursaspor önemlidir ve ünlü futbolcunun gelişmesini sağlamıştır. Bursaspor’a 9 yaşında dahil olan Tufan’ın lisansı 2005 yılında çıkartılmıştır. 2010 yılında Bursaspor U-16’e dahil olan Tufan, 2011 yılında U-17’e, 2012 yılında ise U-21’e dahil olmuştur. 2014 yılında, başarılı futbolu sayesinde Bursaspor A Takımı’nda yer aldığını söyleyebiliriz. Futbolunu geliştiren Ozan Tufan transferi kapsamında bir sonraki durağı Fenerbahçe olmuştur.

Ozan Tufan Fenerbahçe Kariyeri

Ozan Tufan transferi bağlamında, Fenerbahçe’nin de çok özel bir konumda yer aldığını söyleyebiliriz. Çünkü Fenerbahçe’ye ilk olarak 2015 yılında transfer olmuş, 2018’de Fenerbahçe U-21’e dahil olmuş, 2019’da ise tekrar Fenerbahçe A Takımı’nda yer almıştır. 2021 yılında İngiliz ekiplerinden Watford’a transfer olan Ozan Tufan, 2022’de tekrar Fenerbahçe’ye dönüş yapmıştır. Bu nedenle Ozan Tufan hangi takıma transfer oldu sorusu kapsamında Fenerbahçe’nin farklı dönemlerde transfer listesinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Fenerbahçe’ye ilk transferinde 8 numaralı formayı tercih eden Tufan, başarılı futboluyla taraftarların ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Ozan Tufan Alanyaspor Kariyeri

Ozan Tufan hangi takıma transfer oldu sorusu kapsamında Alanyaspor’un da yer aldığını söyleyebiliriz. 2019 yılında Fenerbahçe’den Alanyaspor’a kiralanan Ozan Tufan, burada çok özel bir futbol geliştirmiştir. O dönemde Alanyaspor’un başında Sergen Yalçın bulunmaktaydı. Ozan Tufan ile özel olarak ilgilenen Sergen Yalçın, ünlü futbolcunun başarısını perçinlemiştir. Merkez orta saha mevkiinde bulunan Tufan, aktif futbolculuk kariyeri boyunca önlibero ve on numara mevkilerinde de yer almıştır. Ünlü futbolcunun güncel piyasa değeri 10 milyon Euro değerindedir. Halihazırda Fenerbahçe’de yer aldığını söyleyebiliriz. Bu durum, Ozan Tufan’ın Fenerbahçe kariyerinin 3. basamağının başladığını ifade etmek olanaklıdır. Ozan Tufan transferi kapsamında her bir kulübün önemli bir yer edindiği bilinmektedir.

 

 

Ozan Tufan Transfer

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!