featured

(ÖZEL) Arkadaşının vasiyetini yerine getirip, mezarına Trabzonspor bayrağı örttü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ali Rıza ETCİ/ERMENEK,(Karaman)(DHA)- Karaman’ın Ermenek ilçesinde Fenerbahçe taraftarı olan Uğur Güzeler (42), 22 yıl önce trafik kazasında yaşamını yitiren arkadaşı Aziz Çavdar’ın , vasiyeti üzerine mezarına şampiyon olan Trabzonspor’un bayrağını örttü. Arkadaşının vasiyetini yerine getirdiği için mutlu olduğu dile getiren Güzeler, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, ”1996 yılında Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra bana bir vasiyet bırakmıştı. ‘Eğer bir gün ben ölür de Trabzon şampiyon olursa, mezarıma Trabzonspor bayrağı ser’ demişti. Bu vasiyet benim içimde hep uhdeydi. Trabzonspor’un şampiyon olmasını yıllarca bekledik. Nasip bugüneymiş” dedi.

Trabzonlu olan ve babası Kemalettin Çavdar’ın maden ocağında çalışması nedeniyle Ermenek’te yaşayan Aziz Çavdar, 2000 yılında 20 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi. Çavdar cenazesi Ermenek’te Fincan Tepesi’ndeki mezarlığa defnedildi. Çavdar’ın arkadaşı Uğur Güzeler, bu yıl Trabzonspor’un şampiyonluğunu ilan etmesi üzerine vasiyeti gereği mezarına Trabzonspor bayrağı örttü.

22 YIL SONRA VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ

Arkadaşı Aziz Çavdar’ın vasiyetini yerine getirdiği için mutlu olduğunu belirten Uğur Güzeler, şunları söyledi:

”2000 yılında  trafik kazası sonucu kaybettiğim Aziz Çavdar arkadaşım vasiyetini yerine getirdiğim için çok mutluyum. 1996  yılında Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra bana bir vasiyet bırakmıştı. ‘Eğer bir gün ben ölürde Trabzon şampiyon olursa, mezarıma Trabzonspor bayrağı ser’ demişti. Bu vasiyet benim içimde hep uhdeydi.  Trabzonspor şampiyon olmasını yıllarca bekledik. Nasip bugüneymiş. Bugün bu vasiyeti 22 yıl sonra gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.”

Babası Kemalettin Çavdar (70),  ”Uğur, oğlumun arkadaşıydı. 22 yıl önce oğlum öldü. Trabzonluyuz ve Trabzonspor taraftarıydı. Uğur’a vasiyeti vardı. Uğur vasiyetini yerine getirdi ve bana da sürpriz oldu. Keşke oğlumda bugünleri görseydi” diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

– Uğur Güzeler ve Kemalettin Çavdar’ın mezarlığa gelişi

– Trabzonspor bayrağını örtmesi

– Güzeler ve Çavdar’ın ölen Aziz Çavdar’ın fotoğrafını tutması

– Güzeler röp.

– Kemalettin Çavdar röp.

(FOTOĞRAFLI)

(ÖZEL) Arkadaşının vasiyetini yerine getirip, mezarına Trabzonspor bayrağı örttü

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!