featured

Paletli Yüzme Bireysel Kış Şampiyonası rekor katılımla sona erdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakırköy Ata Spor Kulübü sporcuları ilklere imza attı

İSTANBUL,(DHA) – Türkiye Sualtı Sporları Fedarasyonu’nun (TSSF) faaliyet programında yer alan Paletli Yüzme Bireysel Kış Şampiyonası, 18-20 Ocak tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi olimpik yüzme havuzunda rekor katılımla gerçekleştirildi. 8 ilden 28 spor kulübünü temsilen 172’si kadın, 225’i erkek olmak üzere toplamda 397 sporcunun katılım gösterdiği şampiyonada 35 kişilik milli takım paletli yüzme genç ve büyük aday kadrosu seçimi yapıldı. 

BAKIRKÖY ATA SPOR KULÜBÜ SPORCULARI İLKLERE İMZA ATTI

Şampiyonada, Bakırköy Ata Spor Kulübü sporcuları ilklere imza atarak 3 ayrı mesafede kürsüde ilk üçte yer aldı. Büyük erkeklerde 100 m, 200 m, 400 m’de kürsüde 3’te 3 yapan Bakırköy Ata Spor Kulübü sporcuları,  800 m ve 1500 m erkeklerde de 2 sporcu ile kürsüde yer aldı. Kadınlarda ise 200 m, 400 m, 800 m ve 1500 m’de genç ve büyüklerde şampiyonluğu elde etti.

AHMET MURAT BÜLBÜL: SPORCULARIMIZ 73 MADALYA ALARAK BİZLERİ GURURLANDIRDI

Bakırköy Ata Spor Kulübü Başkanı Prof.Dr. Ahmet Murat Bülbül, şampiyonanın ardından yaptığı açıklamada, “Biz bu yarışlarda 3 kişiyle kürsüleri tamamen kapatırken aynı zamanda spor tarihinde bir ilki da başardık. Ayrıca kulübümüz sporcuları yarışmalar sonucunda 73 madalya alarak bizleri gururlandırdı” dedi.

(FOTOĞRAFLI)

Paletli Yüzme Bireysel Kış Şampiyonası rekor katılımla sona erdi

Giriş Yap

İddaa Tahmin Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!